24 листопада
Завантажити ще

Два українських мегаполіси на порозі червоної зони карантину

Два українських мегаполіси на порозі червоної зони карантину
Фото: REUTERS \Гліб Гаранич

Реальна загроза переходу в червону зону карантину існує в Харкові і Львові. Зокрема, в першій столиці, як повідомляє місцеве видання " Об'єктив ", це може трапиться вже 5 жовтня.

За словами директора Харківського обласного центру контролю і профілактики хвороб Любові Махоти, які наводить видання, в регіоні перевищені показники виявлення нових випадків, рівень госпіталізації та завантаженість ліжок з киснем.

- Коефіцієнт виявлення перевищений два дні поспіль, і на сьогодні становить 21.4% при критичному 20%. За рівнем госпіталізації, при критичному 60% ми маємо сьогодні 68,8%. Цей показник також перевищений другий день поспіль, - сказала вона.

У свою чергу лікарняні ліжка з киснем станом на 4 жовтня заповнені  на 70.1%, тоді як критичний рівень - 65%.

Як зазначила Махота, для переходу в "червону" зону карантину потрібно, щоб два показники були перевищені два дні поспіль. Якщо до 5 жовтня ситуація не покращиться, то Держкомісія ТЕБ та НС розгляне питання  про перехід Харківської області в "червону" зону.

Про максимальне посилення карантину, яке дуже ймовірно, заявив і міський голова Львова Андрій Садовий, якого цитує пресслужба Львівської міськради..

- Ми червоної зони не уникнемо, ми вже в неї входимо. Думаю, через кілька днів питання буде стояти жорсткіше, тому що є зростання захворюваності, - сказав він.

За словами мера, станом на ранок в лікарні швидкої допомоги були госпіталізовані 372 людини. За останню добу були госпіталізовані 35 осіб, нікого не виписали. Така динаміка зберігається останні 2 дні.

- Як правило, в тяжкі стани потрапляють люди, які не хворіли і не вакциновані. Тому вакцинація важлива. За вакцинацією також маємо позитивну динаміку. Фактично, вже всі школи міста вийшли на вакцинацію 80% плюс, - додав Садовий.

Зараз вся територія України знаходиться в "жовтій" зоні карантину. У цій зоні забороняється очне навчання в навчальних закладах, де недостатньо вакцинованих працівників, крім дитсадків і 1-4 класів, а також накладаються обмеження на роботу закладів харчування, кінотеатрів, спортзалів і фітнес-центрів. Однак державна і регіональні комісії з ТЕБ та НС в разі включення регіону до помаранчевої зони можуть на свій розсуд вводити додаткові обмеження. Жоден з регіонів з дня введення жовтої зони (23 вересня) поки до "помаранчевого" офіційно не підвищували, а дані МОЗ лише звертають увагу на індикатори, які дають таке право.

Раніше глава МОЗ України Віктор Ляшко оголосив, якщо українці масово вакцинуються до закінчення 2021 року, навесні-2022 карантинні обмеження, можливо, будуть вже неактуальні і їх можна буде скасовувати. Режим адаптивного карантину в Україні на даний момент продовжено до 31 грудня 2021 року.