25 листопада
Завантажити ще

Відеоблогери під час війни: Комаров знімає зруйновані міста, а Дурнєв висміює росіян

Відеоблогери під час війни: Комаров знімає зруйновані міста, а Дурнєв висміює росіян
Фото: youtube.com/Олексій Дурнєв

З перших днів війни українські блогери та інтерв'юери об'єдналися, щоб разом протистояти пропаганді РФ. Як змінився контент українських відеоблогерів у воєнний час – у нашій добірці.

Олексій Дурнєв

Олексій Дурнєв переформатував шоу "Дурнев смотрит сториз" на "Дурнев смотрит сториз русни", де висміює "біди" росіян - відключення Instagram, вихід брендів з ринку, підвищення цін. Усі кошти від монетизації роликів підуть на допомогу ЗСУ. Також команда Олексія Дурнєва запустила телеграм-канал "Боже, яке кончене!", в якому теж висміюють росіян. На каналі вже більше 700 тисяч підписників.

Воєнна тема позначилася на іншому шоу - "Еда Дурнева". Замість огляду їжі з українських ресторанів Олексій разом із стендапером Лерою Мандзюк порівняли сухпайки російського та українського солдата. Випуск так і називається - "Орки VS ЗСУ".

Раміна Есхакзай

Український інтерв'юер та автор каналу "Ходят слухи" Раміна Есхакзай після вторгнення Росії до України записала блок інтерв'ю на воєнну тематику, обговоривши з експертами: наскільки небезпечною є біологічна, хімічна та ядерна зброя; як війна позначається на психіці людини; які політичні кроки надалі може зробити Росія. Есхакзай також зняла документальний випуск із хронікою та інтерв'ю очевидців про звірства росіян у Бучі.

Нателла Кірс

Телеоглядач та автор YouTube-каналу KIRS_TV Нателла Кірс з перших днів війни записує огляди на заяви українських та російських артистів, блогерів, які засудили агресію РФ або замовчують її. Дівчина також випускає ролики з реакціями на інтерв'ю та звернення знаменитостей. Зокрема, на бесіду Дмитра Гордона з Андрієм Данилком, а також звернення Оксани Марченко до президента Зеленського.

Слава Дьомін

Радіоведучий та інтерв'юер Слава Дьомін щотижня записує короткі інтерв'ю зі знаменитостями, які захищають країну від російських окупантів, а також з тими, хто вимушено покинув свої будинки через війну, але продовжують допомагати українцям з різних точок земної кулі. Наразі вийшло 16 інтерв'ю.

Анатолій Анатоліч

Телеведучий та автор YouTube-каналу "Зе Інтерв'юер" Анатолій Анатоліч з початку війни записує інтерв'ю з відомими українськими артистами, які вступили до лав ЗСУ та тероборони. Героями випусків стали Коля Серга, Даніель Салем, репер Ярмак, танцюрист Назар Грабар. Анатоліч розмовляє з російськими журналістами та активістами, які виступили проти так званої "спецоперації РФ", і публікує короткі ролики, де висміює реакції російських блогерів та артистів на введені санкції й заборони.

Аліна Доротюк

Нові випуски на YouTube-каналі Dorotye також присвячені подіям в Україні. Інтерв'юер і журналістка Аліна Доротюк бере інтерв'ю у артистів, політиків та лікарів, які надають психологічну допомогу жертвам війни, що розв'язала Росія.

Антон Птушкін

Телеведучий та мандрівник Антон Птушкін зняв серію роликів для англомовного YouTube-каналу. Він показав Київ після нападу російських окупантів, як столиця захищається від загарбників, а також як волонтери, ризикуючи своїм життям, допомагають народу. Під кожним із роликів він залишив посилання організацій для збору пожертв українцям.

Ганна Олицька

Блогер та ведуча YouTube-каналу "Олицька" Ганна Олицька записала ролик разом із сином Тимофієм, у якому розповіла, як сім'я бігла з дому у перший день війни та діставалася кордону з Угорщиною. Ганна також запустила новий проект "НЕЗЛАМНІ", у рамках якого бере інтерв'ю у сильних жінок із гарячих точок України.

Дмитро Гордон

Журналіст Дмитро Гордон записує короткі інтерв'ю зі знаменитостями та політиками про те, як змінилося їхнє життя після військового вторгнення Росії до України.

Дмитро Комаров

Мандрівник та ведучий "Світу навиворіт" Дмитро Комаров активно бореться з фейками у соцмережах, знімаючи та публікуючи кадри зруйнованих російськими військами українських міст, зокрема, звільнений Гостомель, Бучу та міста Чернігівської області. Серію коротких роликів на YouTube-каналі проекту він назвав "Хроніка війни".

Євген Синельников ("УкрЮтюбПроект")

Режисер, що вибрався з раніше окупованої Бучі, Євген Синельников запустив серію роликів для YouTube-каналу "УкрЮтюбПроект", в яких показує, як зустрічають українських біженців за кордоном. У першому випуску – історії тих, хто залишив свої будинки і наразі перебуває у Чехії (таких близько чверті мільйона. – Авт.). А також відповіді на популярні запитання: яке до нас ставлення, чому Чехія – ідеальна Україна? Скільки та яку допомогу можна отримати? Як отримати або знайти житло, дитячий садок чи школу? Як влаштуватися на роботу чи до волонтерського штабу?

"Телебачення Торонто"

Автори та журналісти YouTube-каналу "Телебачення Торонто", окрім сатиричних випусків зі свіжими зведеннями з лінії фронту, проводять щоденні стріми, де обговорюють новини. Також команда створила підкаст "Фронтова поплава", де у притаманній їм сатиричній манері відповідає на питання, що цікавлять користувачів Twitter.