25 листопада
Завантажити ще

У Софії Київській представили колекцію одягу з етновишивкою, якій понад 100 років

У Софії Київській представили колекцію одягу з етновишивкою, якій понад 100 років
Фото: Агентство PR Batteries

Дизайнер бренду "СТРІЙ" Ганна Заклецька презентувала етноколекцію теплого одягу з мериносової вовняної пряжі та візерунками, які є точною копією орнаментної вишивки сорочок із власної колекції. Серед них є вишиванки, виготовлені понад 100 років тому. За словами дизайнера, колекція була створена на основі знань, отриманих з розповідей її бабусі Гані, яка прожила більшу частину свого життя на Хмельниччині та Рівненщині, а також із розповідей людей, з якими Заклецька спілкувалася протягом 30 років під час власних фольклорних експедиціях по Україні та світу.

- Ціль, цілий, цілісний, цілющий - все це слова, об'єднані загальним коренем і які передбачають наповненість, однорідність та відсутність прогалин/тріщин. Кожні звук, колір, форма мають частоту коливання. Своя сорочка ближче до тіла: наші рідні звуки та візерунки резонують із частотою кожного з нас, тим самим роблячи нас цілісними, міцними, захищеними. Щоб це відчути та вміти цим користуватися, важливо пізнавати себе та жити усвідомлено, – пояснила Ганна Заклецька.

Загалом у колекцію увійшло 13 образів - в'язані сукні у підлогу, брючні костюми та спідниці. Більшість з них є двосторонніми або можуть носитися у 2-5 варіантах. Ескізи одягу були намальовані Ганною ще у десятирічному віці. Але рішення відновити малюнки та розпочати виробництво колекції прийшло у лютому 2021 року, після смерті режисера Сергія Проскурні, якого вона вважає своїм "сценічним батьком".

Презентація колекції відбулася у Національному заповіднику "Софія Київська" у театралізованому форматі. Як моделі на подіум вийшли артисти ансамблю "Зернятко" під керівництвом мами Ганни - Раїси Заклецької, ексучасниця національної збірної України з художньої гімнастики Надія Васіна та співачкв Ейра. А музичний супровід показу створено за участю бандуриста гурту ONUKA Євгена Йовенка та музиканта НАОНІ Олеся Журавчака.

Серед тих, кому першим вдалося побачити колекцію, – Лесь Подерв'янський, Семен Горов, Павло Шилько, Влада Литовченко, Настя Вергелес, В'ячеслав Соломко, Ярослав Джусь та інші. В рамках показу також було продано перший комплект колекції за допомогою аукціону. Гроші, отримані від продажу, підуть у фонд "Світлий". З їхньою допомогою планується закупити генератор для медичного стабілізаційного пункту під Бахмутом.

Фото
Фото
05 Грудня 202216:21
Новини по темі: Мода Дизайнери