Територіальні центри комплектування щомісяця складають тисячі постанов на блокування рахунків українців через порушення мобілізаційних правил. У Міністерстві юстиції попереджають: якщо громадяни не сплатять штрафів, у них можуть забрати гроші та житло. А авто – передати на підтримку ЗСУ. Про це повідомляє "Супільня" з посиланням на коментар міністерства.
У Мін'юсті пояснили, що блокування активів відбувається у рамках виконавчого провадження після винесення ухвали про адміністративне правопорушення – якщо штраф не було сплачено у встановлений термін. Згідно зі статтею 307 КУпАП, штраф необхідно сплатити не пізніше ніж через 15 днів з моменту вручення постанови.
- у разі несплати постанова передається до виконавчої служби, яка блокує рахунки правопорушника: стягує подвійну суму штрафу; додатково нараховує витрати на облік правопорушень, визначених КМУ. Стягнення провадиться насамперед у національній та іноземній валюті, у тому числі кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах. У разі їх відсутності стягнення провадиться на інше майно, крім такого на яке не можна накласти арешт, - розповіли в міністерстві, посилаючись на українське законодавство.
Сума арешту визначається за виконавчим документом, з урахуванням виконавчого збору, витрат провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця. Якщо боржник володіє майном разом з іншими особами, стягнення провадиться на його частку. Якщо сума не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, стягнення на єдине житло та земельну ділянку не здійснюється. Заарештувати можуть як нерухомість, і побутові речі.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 985, арешт не накладається на таке майно:
Заарештоване майно може бути вилучене для потреб Збройних Сил. Це стосується, зокрема, автомобілів та житла. Таке рішення може ухвалити місцева військова адміністрація. Це передбачено законом України "Про правовий режим воєнного стану", додали у відомстві.