22 листопада
Завантажити ще

Новорічна оренда: скільки коштує зустріти свято поза домівкою

Новорічна оренда: скільки коштує зустріти свято поза домівкою
Фото: Руки геть від моїх тегів! Михайло Гайда з сайту Pixabay

Ось уже другий рік українці прив'язані у свята до домівки сильніше, ніж будь-коли. І якщо раніше основною перешкодою для дальньої поїздки були ціни, які у різдвяно-новорічні тижні зашкалювали, то тепер до них додався коронавірус. «Непереможний ковід» змушує багатьох відмовитись від закордонних поїздок і планувати подорожі всередині країни. А це означає, що попит і, відповідно, ціни на оренду житла в Україні зростатимуть.

Тимчасова перебудова

Коронавірус змінив наше життя до невпізнання: ми поступово відвикаємо ходити в гості та до ресторанів, планувати та подорожувати. Так, літаки літають, є «відкриті» для нас країни, але колишнє відчуття легкості поїздок, подароване нам безвізом, практично зникло.

– До коронавірусу ми з чоловіком подорожували кілька разів на рік, але за останні півтора року лише один раз з'їздили до Єгипту, – розповідає подруга. - Спочатку все було закрито, потім дуже сильно почали дратувати правила, що постійно змінюються. Тільки обереш країну, знайдеш доступні квитки, а там захворюваність починає зростати. Ми й так втратили квитки на літак, які брали заздалегідь на травень 2020-го, вдруге промотати гроші не хочеться.

До коронавірусу ми з чоловіком подорожували кілька разів на рік, але за останні півтора роки лише один раз з'їздили до Єгипту

Цього Нового року подруга запланувала поїздку до Мюнхена - і знову ледве не прорахувалася. Коли рішення про поїздку вже було практично прийнято, обрано дати та взято відпустку, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що через зростання захворюваності різдвяних ярмарок у столиці Баварії цього року не буде.

- Прикро, адже ми із чоловіком навіть вакцинувалися спеціально під цю поїздку, – каже моя співрозмовниця. – Але це вже стало останньою краплею, адже якщо в листопаді говорять про відміну ярмарків, то у грудні можуть взагалі все позакривати. І ми вирішили тимчасово переорієнуватися на Україну. Щонайменше до літа плануватимемо поїздки тільки всередині країни, а на Новий рік поїдемо до Чернівців. Ми вже й житло забронювали. Принаймні стресу та нервування з такими подорожами буде набагато менше.

«Українці стали спокійнішими»

Загалом попит на оренду завжди зберігався на досить хорошому рівні, і цей рік, мабуть, винятком не стане. З одного боку, ковід обвалив ринок подобової оренди, а з іншого – переорієнтування на подорожі Україною все ж таки збільшує попит на житло всередині країни. Тож ці два фактори просто компенсують один одного.

– Порівняно із ситуацією річної давнини ринок таки пожвавився, – каже столичний ріелтор Марина Кольцова. – Минулого року до загальної невизначеності додавався страх заразитися, багато хто був не готовий знімати заміські будинки та збиратися компаніями. Цього року, незважаючи на те що ковід нікуди не подівся, українці стали спокійнішими. Хтось перехворів, хтось вакцинувався, і для таких людей, щоб зважитися на новорічні святкування у великій компанії у тому ж заміському будинку, який для двох людей не знімають, уже не треба здійснювати подвиги. Тож інтерес до оренди у новорічно-різдвяні дні є, і впевнена, він продовжуватиме збільшуватися.

Число пропозицій зростає

За даними аналітики "OLX Нерухомість", напередодні новорічних свят українські орендодавці почали збільшувати кількість подобових пропозицій. Та й потенційні орендарі вже у жовтні стали активно шукати заміські будинки з басейнами та саунами, а також квартири у містах.

Тут слід сказати, що деякі особливо обережні власники нерухомості не виставляють своє житло на новорічну ніч.

– Після того як мені кілька років тому мешканці, які орендували квартиру з 31 грудня по 2 січня, буквально все розгромили, у новорічну ніч я її не виставляю принципово, – каже Оксана, яка здає двокімнатну квартиру на Прорізній (одна з центральних вулиць Києва. - Прим. авт.). - Багато хто мене не розуміє, кажучи, що я втрачаю можливість заробітку. Але мене не приваблює перспектива заробити 20-30 євро зверху, а потім робити косметичний ремонт. Зважаючи на мій досвід, у новорічну ніч ймовірність погрому квартири зростає в рази.

Після того як мені кілька років тому мешканці, які орендували квартиру з 31 грудня по 2 січня, буквально все розгромили, у новорічну ніч я її не виставляю принципово

Проте більшість орендодавців вірять у краще і збільшують кількість об'єктів, причому ціни поки що не зростають. Вже наразі по всій Україні на сайтах оголошень можна знайти подобово майже 11 тис. квартир, 1250 будинків, тисячу хостелів та сотні варіантів готелів і баз відпочинку.

Найпопулярніший напрямок для оренди на добу – Карпати. Лише у жовтні його вводили у пошуковий рядок майже 7 тисяч разів. Українці у передчутті незабутнього зимового відпочинку шукають «будинок з басейном», «будинок з лазнею» та просто «житло у Буковелі». А ще – «будинок з каміном», «котедж», «Новий рік у лісі», «Новий рік у горах».

Що стосується квартир, то найбільше пропозицій - у Києві, що цілком очікувано. Також до трійки «призерів» увійшли Одеса та Львів, четверте та п'яте місця – у Харкова та Дніпра. Ціни поки що до новорічних не наближаються і залишаються «осінніми». А от порівняно з листопадом-груднем 2020-го вартість житла зросла від 4 до 25%. І це не дивно, якщо згадати, що торік ціни на новорічну оренду впали на 15-20%.

Ціни на оренду квартир на Новий рік-2022

До новорічних свят орендодавці традиційно починають здавати більше будинків. Особливо, кажуть аналітики, це помітно у Києві, де кількість пропозицій у цьому сегменті зросла на 9%. На другому місці – Славське, на третьому – Яремче.

Найдорожчі будинки зосереджені у столичному регіоні – тут шанувальникам заміської зустрічі Нового року доведеться викласти у середньому 5 тис. грн за добу. На другому місці опинився Дніпро (3 тис. грн на добу), який дещо несподівано випередив Одесу (2500 грн). Середня подобова вартість у Харкові – 2000 грн, у Яремчі – 1200 грн, у Славському – 850 грн.

Вартість подобової оренди на однокімнатні квартири протягом року зросла у середньому по країні на 7%. У Дніпрі та Одесі "однушки" подорожчали на 8% та 12% відповідно, у Вінниці – на 17%, а у Чернігові – на рекордні 20%. Найпопулярніші об'єкти – однокімнатні квартири у Києві – подорожчали на 19%.

Двокімнатних квартир зріст цін торкнувся менше - всього плюс 4% у середньому по Україні. Найбільше зростання у Львові та Вінниці – на 12,5%.

Трикімнатні квартири подобово пропонуються на 3% дорожче. Хоча у Запоріжжі, Кропивницькому та Луцьку орендна плата за добу зросла більш ніж на 20%.

За даними "OLX Нерухомість", середня добова вартість житла у популярних містах України виглядає так (у гривнях):

Міста 1-кімнатні 2-кімнатні 3-кімнатні
Київ 800 1 100 1 700
Одеса 600 750 1 300
Львів 600 800 1 200
Дніпро 600 700 650
Харків 500 700 1 050
Івано-Франківськ 500 600 875
Хмельницький 500 500 600
Чернівці 550 600 775

При цьому орендодавці не втрачають надії, що до початку грудня українці таки відчують передноворічний настрій, і попит, а разом із ним і ціни почнуть рухатися вгору.

Новини по темі: Оренда житла Новий рік ціна