23 листопада
Завантажити ще

На окупованих територіях України заборонили перехід на зимовий час

На окупованих територіях України заборонили перехід на зимовий час
Фото: t.me/hueviyherson​

У ніч із 29 на 30 жовтня окуповані території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей не перейдуть на зимовий час. Якщо в так званих Л/ДНР це відбувається з 2014 року, то для окупованих територій Запорізької і Херсонської областей це буде вперше. Як заявили призначені окупантами гауляйтери цих регіонів, вони живуть за московським часом.

- Ми живемо в Російській Федерації і за московським часом. Київський режим намагається переконати вас, що Енергодар та Запорізька область переходять на зимовий час. Це пересуди, які я прошу ігнорувати, - заявив окупаційний голова Енергодару Олександр Волга.

З 2011 року Росія відмовилася від переведення годинника на зимовий час, і це ж правило «впровадила» на окупованих територіях.

Складається парадоксальна ситуація, коли в містах, що знаходяться один від одного в десятці кілометрів, стрілки годинника показують різний час. Про це можуть розповісти жителі, наприклад, Донецька та Авдіївки, а тепер і сусідніх Запоріжжя та Енергодару.

Відмова від переведення годинника має цілком зрозумілу причину – психологічно відірвати окуповані території від України. У цьому впевнені їхні мешканці.

- Такий поділ – це моральний тиск на нас, мовляв, усі ви в іншій країні, звикайте! Сподіваюся, це ненадовго! – каже мешканець окупованого Енергодару Геннадій Хвостін.

Переведення годинника на зимовий та літній час в Україні відбувається на підставі постанови Кабінету міністрів № 509 від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». Вперше українці почали переводити годинник двічі на рік ще за часів СРСР, з 1981 року, – вважалося, що це доцільно для економії електроенергії.