24 листопада
Завантажити ще

Телескоп "Хаббл" з нагоди свого 33-річчя зробив унікальне фото зірок у хмарах

Телескоп
Фото: nasa.gov

Астрономи святкують 33-тю річницю запуску космічного телескопа "Хаббл" NASA, зробивши ефірну фотографію сусідньої області зіркоутворення, NGC 1333. Туманність знаходиться у молекулярній хмарі Персея і розташована приблизно за 960 світлових років від нас. Про це повідомляє NASA.

Яскраве зображення "Хаббла" продемонстроване завдяки його унікальній здатності отримувати світлини від ультрафіолетового до ближнього інфрачервоного світла. Він дозволяє побачити шипучий котел газів, що світяться, і чорного, як смола, пилу, що збовтується і розноситься кількома сотнями новостворених зірок, поєднаних у темну хмару. Щоб зробити це зображення, "Хаббл" "придивився" крізь завісу пилу до краю гігантської хмари холодного молекулярного водню - сировини для створення нових зірок та планет. Зображення підкреслює той факт, що зіркоутворення - безладний процес у Всесвіті.

"Хаббл" був виведений на орбіту навколо Землі 25 квітня 1990 року астронавтами NASA на борту космічного корабля "Діскавері". Сьогодні легендарний телескоп провів близько 1,6 мільйона спостережень майже 52 000 небесних цілей. Усі його дослідження Всесвіту зберігаються для публічного доступу у Науковому інституті космічних телескопів у Балтіморі, штат Меріленд.