25 листопада
Завантажити ще

Індія першою в історії посадила свою станцію на південному полюсі Місяця

Індія першою в історії посадила свою станцію на південному полюсі Місяця
Фото: twitter.com/isro

У середу, 23 серпня, посадковий модуль індійської місячної станції "Чандраян-3" успішно приземлився на поверхні Місяця. Про це повідомляє Індійська організація космічних досліджень.

Посадка відбулася в районі південного полюса, й Індія стала першою країною, якій вдалося успішно посадити апарат у цій зоні. Як повідомили у космічній організації, 17 серпня цей посадковий апарат успішно відокремився від рухової установки, яка доставила його на орбіту навколо Місяця. Очікується, що "Чандраян-3" функціонуватиме протягом двох тижнів, виконуючи низку експериментів, включаючи спектрометричний аналіз мінерального складу місячної поверхні.

Індія – четверта в історія країна, якій вдалося доставити свої станції на Місяць. Раніше м'які посадки на місячну поверхню здійснювали лише США, Китай та колишній СРСР. Для самої Індії це третя спроба посадити на поверхню супутника Землі свій модуль. Індія намагається дослідити Місяць з 2008 року, його перша місія підтвердила існування молекул води на Місяці. Друга місія Chandrayaan-2, запущена у липні 2019 року, яка складалася з орбітального апарата, посадкового модуля та місяцехода, зазнала аварії під час спуску. Проте орбітальний корабель продовжував маневрувати місячною орбітою. Цим він допоміг під час пошуку місця посадки на небесному тілі. Експерти Індійської організації космічних досліджень (ISRO) завдяки аналізу помилок попередніх місій пропрацювали зміни в конструкціях космічного корабля Chandrayaan-3. Основна мета нинішньої місії – виявлення та дослідження водяного льоду, оскільки він містить ключ до розкриття майбутніх можливостей, таких як людські поселення, а також є джерелом палива для космічних апаратів.

Місія "Чандраян-3" вартістю 73 млн доларів почалася із запуску ракети-носія в космос 14 липня. Після приземлення шестиколісний місяцехід Pragyan, який живиться від власної сонячної батареї та керується камерами для уникнення перешкод, скотиться на поверхню Місяця. Апарат, зокрема, обладнаний спектрометром для аналізу місячного ґрунту й каміння, а також спектроскопом з лазерною індукцією, що дозволить йому визначати їхній хімічний склад.

Раніше невдачу у висадженні апарата на Місяць зазнала Росія. У РФ широко розпіарили свою місію на Місяць, проте 20 серпня стало очевидним, що вона з тріском провалилася. "Роскосмос" визнав, що станція "Місяць-25" 19 серпня перейшла на нерозрахункову орбіту і зіткнулася з Місяцем.

Новини по темі: Космос Індія Луна