24 листопада
Завантажити ще

Телескоп "Хаббл" зробив знімок галактики, яка знаходиться за 17 млн ​​світлових років від Землі

Телескоп
Фото: https://www.nasa.gov/

Космічний телескоп "Хаббл" зробив дивовижне фото особливої ​​галактики з назвою М64, або "Чорне око", що дуже далеко від нас – за 17 мільйонів світлових років від Землі у сузір'ї Волосся Вероніки. Цю галактику вперше виявив астроном Едуард Пігот у 1799 році. Про це пише HiTech.

Галактика "Чорне око" привернула увагу через свій унікальний рух газу – усередині та зовні галактики він рухається у протилежних напрямках. Вчені вважають, що таке явище сталося через зіткнення з іншою галактикою.

"Хаббл" протягом 33 років робить важливі відкриття про далекі галактики, чорні діри і таємничу темну матерію в космосі. Знімок "Чорного ока" – ще одне підтвердження дивовижних можливостей телескопа.

Галактика отримала свою назву через темну смугу пилу, що перекриває яскраве ядро. Ядро виблискує яскраво-жовтим серед темного пилу різних відтінків. Сині та фіолетові відтінки у центрі галактики також роблять її візуально захоплюючою.

Вчені стверджують, що зіткнення двох галактик додало М64 незвичайного зовнішнього вигляду та дивних рухів газу. NASA визначає цей астрономічний об'єкт як галактику "Чорне око з широкими смугами космічного пилу", але офіційна наукова назва - М64.

У жовтні 2024 року астероїд 2007 FT3, який раніше вважався загубленим у космосі, наблизиться до Землі.

Новини по темі: Космос планета НАСА