22 листопада
Завантажити ще

Телескоп VLT сфотографував у космосі туманність, яка нагадує курку, що біжить

Телескоп VLT сфотографував у космосі туманність, яка нагадує курку, що біжить
Фото: Команда ESO/VPHAS+. Подяка: CASU

Телескоп VLT Європейської південної обсерваторії сфотографував у сузір'ї Центавра туманність, яка нагадує курку, що біжить. Астрономи прозвали її «Небесною куркою». Про це повідомляє space.com.

Туманність завширшки близько 71 світлового року і знаходиться приблизно за 6500 світлових років від Землі. Зображення зроблено з роздільною здатністю 1,5 мільярда пікселів, і тому можна розглянути тонкі завитки газу та пилу, що світяться червоним, рожевим та помаранчевим, а також яскраві сині зірки, які нагадують вогники на ялинці.

На зображенні можна виділити кілька окремих регіонів, у тому числі яскраву область IC 2948, що є задньою частиною «космічного птаха». Ця область наповнена яскравим газово-пиловим "оперенням" та освітлена яскравим синім світлом гарячих молодих зірок.

Зірки у туманності випромінюють ультрафіолетове випромінювання, розсіюючи газ та пил і тим самим обмежуючи подальше зіркоутворення. Однак існують області, відомі як глобули Бока, які чинять опір цьому випромінюванню і являють собою темні щільні кишені газу та пилу навколо туманності.

Далі від «Небесної курки» видно вертикальну стовпоподібну структуру IC 2944, що нагадує куряче крильце, з мерехтливою зіркою Лямбда Центавра на верхівці. На верхньому куті зображення емісійні туманності Gum 39 і Gum 40 утворюють голову "курча, що біжить", а Gum 41 у правому нижньому куті створює лапку космічного "курчати".

14 грудня космічна обсерваторія "Чандра" сфотографувала скупчення зірок у галактиці NGC 2264, яка знаходиться за 2,5 тис. світлових років від Землі у сузір'ї Єдинорога, близько до Оріона.

Фото: ESO/VPHAS+ team. Acknowledgement: CASU

Фото: ESO/VPHAS+ team. Acknowledgement: CASU

Новини по темі: Космос Зірки Телескоп НАСА