У столиці - черговий спалах гепатиту А, повідомили у Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб. Зокрема зростання кількості випадків захворювання спостерігається у Солом’янському районі міста.
Як кажуть у Центрі, захворіли вже 33 людини, з яких 19 - діти. 10 дорослих та 15 дітей госпіталізовано.
Джерело захворювання поки що не виявлено, фахівці ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ України» продовжують епідеміологічне дослідження для встановлення причин і обставин виникнення спалаху. А також закликають громадян дотримуватись необхідних заходів, щоб хвороба не розповсюджувалась. Головне правило - не порушувати правила гігієни: ретельно мити руки, овочі та фрукти, вживати лише бутильовану або кип’ячену воду.
Детальніше про гепатит А, способи його профілактики та лікування - у матеріалі Коротко про.
Гепатит А, він же ВГА (вірусний гепатит А) – хвороба Боткіна – вражає клітини печінки. Захворювання може протікати як у легкій, так і у більш важкій формі. Як правило, не потребує лікування у стаціонарних умовах. Але випадки бувають різні.
На щастя, на відміну від гепатитів B та C, гепатит А не викликає хронічних хвороб печінки, проте може супроводжуватися такими симптомами:
Вірус гепатиту А проникає в організм через ротову порожнину (при заковтуванні крихітних частинок випорожнень, які не видно неозброєним оком), після чого потрапляє в кал. Крихітні частинки фекалій можуть опинитися на руках інфікованої людини.
Вірус гепатиту А легко передається від людини до людини:
Є. Курс щеплень складається із двох доз із інтервалом у пів року. Одна з вакцин захищає відразу від двох штамів вірусу гепатиту: А та В. Цієї вакцини немає в календарі обов'язкових щеплень для дітей. Але вважається рекомендованою, тобто можна її зробити і дітям, якщо їм більше одного року. Придбати вакцину можна в аптеках.
У МОЗ рекомендують вакцинуватися тим, хто перебуває у групі ризику: працівникам харчової промисловості, сфери громадського харчування, водоочисних та каналізаційних споруд.
Хороша новина - завдяки довічному імунітету, який отримує людина, перехворівши один раз, ви більше не заразитеся.
Гепатит А дуже рідко може призвести до смерті (менше 1% клінічних випадків).
Вірус гепатиту А може зберігатися у воді (від 3 до 10 місяців), у випорожненнях (до 30 діб), у сухому середовищі при кімнатній температурі (7 днів).
Люди, які перехворіли на гепатит А, можуть здавати кров, проте не раніше ніж через рік після повного одужання.
Здати аналіз крові.
Специфічного способу лікування гепатиту А немає. Як правило, стан хворого покращується після кількох тижнів відпочинку та утримання від алкоголю.
У людей із хронічними хворобами печінки або ослабленою імунною системою хвороба протікає важче. У цих випадках може знадобитися терапія, що підтримує організм.