25 листопада
Завантажити ще

Українці почали отримувати повістки поштою

Українці почали отримувати повістки поштою
Фото: vsn.ua

На Волині військовозобов’язані вже почали отримувати повістки поштою. Про це пресофіцерка Волинського ТЦК та СП Уляна Кравчук розповіла у коментарі місцевому виданню ВСН.

За її словами, повістки надсилаються резервістам і військовозобов’язаним  на оновлення військово-облікових даних. Вони відправляються рекомендованим листом на адресу, яку вказала особа у територіальному центрі або ж за останнім місцем реєстрації.

Кравчук додала, що належним підтвердженням оповіщення про виклик до ТЦК та СП є:

  • день отримання рекомендованого листа особою, про що є підтверджуючий документ від поштового оператора;
  • день проставлення відмітки про відмову отримати лист чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою зареєстрованого або ж фактичного місця проживання особи, якщо ця особа не повідомила ТЦК та СП іншої адреси місця проживання.

Також повістка буде вважатися належним чином врученою навіть в тому разі, коли адресат з якихось причин не зміг її отримати.  Якщо людина не з’явилась до ТЦК у визначений час, вказаний у повістці, вона нестиме андміністративну відповідальність, повідомила Кравчук. В подальшому РТЦК виносить постанову про накладення на порушника адміністративного стягнення. Цю постанову представники районних ТЦК надсилають рекомендованим листом на адресу, яку вказала особа у територіальному центрі або ж за останнім місцем реєстрації.

- Уникнути мобілізації, регулярно сплачуючи штраф за порушення правил військового обліку або за неявку за повісткою, не вдасться. Адже адміністративне покарання не звільняє від виконання військового обов’язку. Громадянин може заплатити штраф, але разом з тим він все одно повинен виконати свій обов’язок, - сказала пресофіцерка.

  • 16 травня Кабінет міністрів своєю постановою №560 дозволив розсилати повістки поштою. 
  • 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, згідно з яким  військовозобов'язані мали уточнити свої дані протягом 60 днів.