Одне з перших завдань у новому році – це розібрати ялинку. Справа загайна, адже треба правильно упакувати всі ялинкові іграшки й інші прикраси до наступного Різдва та Нового року. Про те, чи можна зберігати новорічний декор у картонній коробці, як почистити блискучі іграшки після використання, а також навіщо гірлянді вішак для одягу - читайте у матеріалі Коротко про.
Майже рік ця коробка буде лежати десь на полиці в коморі, шафі, на горищі чи, в гіршому випадку, гаражі. Лише у грудні, і тільки на кілька тижнів, а то й днів, дістаємо ялинкові прикраси, різдвяні вінки, штучну ялинку. Різдвяний декор на перший погляд - дрібничка. А насправді магічним чином створює святкову атмосферу. Тому такі прикраси, серед яких часто є дорогі серцю (і гаманцю) речі, важливо правильно зберігати.
Почнімо із сортування. Після того як зібрали увесь різдвяний декор, треба його розділити на дорогі колекційні прикраси, дешеві з масмаркету, а ще скляні, пластикові, дерев'яні. Сортування потрібне для вибору надійної упаковки. Та про контейнери і коробки поговоримо трохи нижче.
Спочатку треба оглянути кожну іграшку, кожнісіньку лампочку на гірлянді. Це займає чимало часу, але ретельний огляд допоможе виявити тріщини, сколи, інші пошкодження, які неможливо відремонтувати. Поламані прикраси твердою рукою відправляйте до смітника.
Усе, що залишилося, чистимо від пилу і забруднень. Тільки не закладайте делікатні ялинкові іграшки у посудомийку! Використовуйте м'яку тканину або пензлик для сухого чищення. Сильно забруднені місця можна трохи протерти вологою серветкою. А прикраси з тканини краще взагалі випрати. Такий декор збереже яскравість та презентабельний вигляд. Переконайтеся, що все повністю висохло перед зберіганням, щоб не дати ні єдиного шансу цвілі і грибку.
Чисті та сухі іграшки, особливо крихкі, краще загорнути у газету, папір, пухирчасту плівку чи тканину. Так делікатні предмети будуть захищені від пошкоджень.
Чисті та сухі іграшки, особливо крихкі, варто загорнути у газету, папір, пухирчасту плівку чи тканину. Фото: authenticallyemmie.com
А тепер про упаковку. Найкраща тара для зберігання іграшок – це пластикова коробка з перегородками. Бажано, щоб у кожної скляної кульки було своє «гніздечко» в ємності. А ще краще використовувати для зберігання оригінальні коробки іграшок, тому що вони зазвичай ідеально підходять за розміром та захищають вироби від пошкоджень. Непоганий варіант – звичайний пластиковий контейнер з кришкою. Він добре захищає від вологи та пилу.
Маєте картонні коробки? Вони також згодяться для зберігання декору. Але є нюанс: картон швидко «вхоплює» вологу. Тому іграшки зберігаємо тільки в сухому і добре вентильованому місці.
Найкраща тара для зберігання іграшок – це пластикова коробка з перегородками. Фото: abeautifulmess.com
Якщо кульки і дзвіночки легко скласти в контейнер, то з об’ємними різдвяними вінками і гірляндами можуть виникнути проблеми. Вони заминаються, заплутуються, ламаються.
Є кілька способів правильного зберігання вінків. Такий декор можна заховати у коробку відповідного розміру. Або ж повісити на гачок у коморі, тільки попередньо вінок треба загорнути у плівку чи тканину.
З гірляндами трохи більше мороки. Перш за все, треба витягнути батарейки. Якщо цього не зробити, елементи живлення можуть окислитися, пошкодити гірлянду. Довгі гірлянди краще акуратно намотати на рулон з картону або навіть на вішак для одягу, але нещільно, щоб не пошкодити лампочки. І краще закріпити кінці різдвяних вогників кабельними стяжками. Такий моток можна заховати де завгодно: у шафу, на антресоль, в коробку. Акуратно складені гірлянди не доведеться довго і нервово розплутувати на наступне Різдво.
Довгі гірлянди можна акуратно намотати на рулон з картону або на вішак для одягу. Фото: thekrazycouponlady.com
Штучне різдвяне дерево купуємо раз на 8-10 років. І хочемо, аби така ялинка була завжди пишною, густою, з яскравою хвоєю. Для цього треба правильно зберігати деревце.
Перед тим як прибрати ялинку на зберігання, ретельно очистіть її від залишків мішури та пилу. Розберіть ялинку частинами, якщо вона збірна, і щільно складіть гілки, щоб вони не деформувалися. Упакуйте дерево в оригінальну коробку або чохол, що підходить за розміром. Якщо оригінальне пакування не збереглося, можна використовувати мішок для зберігання речей або великий пластиковий контейнер. Важливо зберігати ялинку в сухому місці, щоб не з’явилися цвіль і неприємні запахи.
І про зберігання. Гараж, підвал, горище – не найкращі місця для коробок з різдвяним декором. У цих зонах буває надто вогко або, навпаки, сухо. Такі екстремальні для делікатних прикрас умови можуть спричинити деформацію пластику, появу цвілі. Ідеальним місцем для зберігання різдвяних прикрас, як не крути, є дім.
А ще бажано не переставляти туди-сюди коробки з декором впродовж року. Ризикуєте пошкодити делікатні красиві речі. Якщо вдома живуть тварини, особливо коти, то різдвяні прикраси треба заховати у недоступному для них місці.
У кожної господині є свої секрети в організації зберігання різдвяного декору. І журналістка Коротко про зібрала кілька таких цікавих лайфгаків.
Отож:
Навіть в організації зберігання різдвяного декору має бути певна система. Тому що тоді не доведеться нервово ритися в коробках у пошуку певних речей. Витрачений на організацію зберігання час зараз може здатися зайвою роботою, але насправді це інвестиція в більш спокійну і радісну підготовку до наступного свята.