Хоч би як не турбувалися українці щодо глобального потепління – зима все одно бере своє і виглядає зовсім не теплою. Принаймні цього тижня, як попереджають синоптики. За даними порталу Meteoprog, весь поточний тиждень і, можливо, невеликий хвостик наступного будуть по-справжньому морозними. А потім потихеньку, але впевнено розпочнеться весна.
Синоптики повідомляють, що в цей період середньодобова температура повітря буде на 5-8 градусів нижче за кліматичну норму. Зазвичай лютий в Україні тепліший за січень, але цей тиждень покаже нам зворотну картину. На щастя, температура повітря знижуватиметься до -13…-20 градусів лише ночами, і то не скрізь – лише у північних та східних областях країни, а також у Карпатах. Вдень пануватимуть цілком середньостатистичні -3..-8, а на півдні та на Закарпатті стовпчики термометрів покажуть навіть -2…+3 градуси.
До кінця тижня в Україні також не очікується істотних опадів. На дорогах пануватиме ожеледь, тому водіям доведеться бути максимально обережними – проїзна частина стане місцем підвищеної небезпеки.
В принципі, різкі перепади температур та малосніжність зими – це також показники змін клімату. Аналіз погодних даних за останні 100 років показує, що середня температура повітря в Україні підвищилася на 2 градуси та продовжує зростати. Холодні періоди через це стають коротшими, а днів із високою (як для української зими) температурою побільшає. Можливі короткочасні похолодання, але значних та тривалих морозів до кінця цієї зими не передбачається.
У лютому середня температура в Україні становить -4,8 градуса. Так що майбутні температурні коливання не такі вже й різкі і несподівані. До речі, за результатами статистики найхолодніших днів в Україні, видно, що востаннє пікові значення морозів фіксувалися минулого століття. Так, 8 січня 1900 та 1935 року в Луганську температура повітря знижувалася до -41,9 градуса, у Києві -32,2 градуса було 9 лютого 1929 року. Аналогічна температура фіксувалася і у південному Херсоні 3 лютого 1911 року. З початком XXI століття ці цифри практично пішли у небуття.