На порталі War&Sanctions опублікували чергові дані про іноземні компоненти у російській зброї, зокрема в ударних безпілотниках, які ворог використовує у війні проти України. Йдеться про дрони Shahed-238, відомі як "Герань-3". Вони оснащені турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13, що дозволяє їм розвивати швидкість до 550–600 км/год. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.
Окрім високої швидкості, новий дрон має збільшену дальність польоту до 2500 км, що робить його небезпечнішим для віддалених цілей. Українська розвідка відстежує виробництво та можливі напрямки застосування цих ударних БпЛА
У ГУР зазначають також, що з початку 2025 року зафіксовано низку суттєвих змін у будові Shahed-136 ("Герань-2", "Гарпія"). Зокрема, новий вид бойової частини вагою 90 кг, польотний контролер, блок розподілення потужності та акумуляторна батарея перенесені з носової частини в хвостову, в конструкцію БпЛА встановлено додатковий баласт.
На завадозахищеній 8–канальній CRP-антені супутникової навігації з круговим розміщенням периферійних патч-антен виявлено стікер з маркуванням китайською та англійською мовами Agricultural equipment parts, а також номером, що вказує на виробництво у 2024 році. Спосіб виготовлення та колір корпусу цієї антени схожий на інші вузли та агрегати “шахедів” серії “Ы” виробництва Ірану та РФ, тому виявлений стікер, ймовірно, використаний для введення в оману щодо реального походження та призначення CRP-антени.
- Дедалі частіше держава-агресор використовує продукцію виробництва Китаю як альтернативу компонентам зі США, ЄС та інших країн. Наприклад, у згаданій вище 8-канальній антені останніх версій Shahed-136 росіяни замінили програмовану логічну інтегральну схему XILINX Kintex-7 виробництва США, яка є критичною складовою CRP-антени, на інтегральну схему виробництва Beijing Microelectronics Technology, КНР, - йдеться у повідомленні.
Є також інформація, що окрім 8-канальних антен “комета М8” у виробництві ворожих ударних безпілотників використовуються також нові російські 12-канальні CRP-антени “комета”. Для зйомки та передачі відеозображення ураження цілі росіяни використовують одноразові Telegram-боти та мініелектронну обчислювальну машину Raspberry Pi, вебкамеру, 3G/LTE-модеми.
ГУР МО України нагадує, що у світі існує низка інструментів для створення в Росії компонентного голоду для її військово-промислового комплексу - санкції, експортний контроль, комплаєнс, KYC, CHPL. І відсікти агресора від необхідних їй елементів здатні компетентні органи різних країн — від OFAC до TAXUD, а також компанії-виробники компонентів, журналісти на різних континентах.