Папа Римський Франциск потрапив до лікарні з двосторонньою пневмонією, і його стан залишає бажати кращого. Як заявив Ватикан, 88-річний понтифік страждає ще й від астматичного бронхіту, який лікують кортизоном та антибіотиками. Коротко про - про стан здоров'я Франциска, а також про його можливих наступників на папський престол католицької церкви.
- Лабораторні аналізи, рентген грудної клітки та клінічний стан Святого Отця, як і раніше, являють собою складну картину, - цитує заяву Ватикану MSN.com.
Нагадаємо, Папа Римський був госпіталізований минулої п'ятниці до лікарні Джемеллі в Римі після загострення тривалого бронхіту. У понеділок, 17 лютого, аналізи понтифіка показали полімікробну інфекцію дихальних шляхів, яка може бути спричинена кількома патогенами, включаючи віруси, бактерії, грибки або паразитів, що ускладнює одужання та потребує ретельного медичного спостереження.
Поки що Франциск залишиться в лікарні на невизначений термін. Усі його зустрічі скасовані.
Це вже не перша проблема зі здоров'ям Папи за останні роки. 2023-го він уже потрапляв до лікарні з пневмонією і того ж року переніс операцію з видалення грижі. 2021 року йому видалили частину товстої кишки. А у віці 20 років майбутній понтифік, а тоді ще просто аргентинець Хорхе Маріо Бергольо, втратив частину легень через перенесену інфекцію. Також Франциск пересувається в інвалідному візку або за допомогою ходунків через свої хворі коліна і біль у сідничному нерві.
- Літній вік, прикутість до інвалідного візка - все це фактори ризику, які можуть призвести до ситуації, коли ми не зможемо вилікувати його, незважаючи на всі зусилля, - розповів агентству Associated Press доктор Маор Саулер, фахівець із легеневої медицини в Єльській медичній школі.
При цьому на момент свого обрання 12 років тому Франциск вважався цілком здоровим: лікарі заявили, що відсутність легеневої тканини, видаленої в молодості, суттєво не впливає на його стан. А ось будь-яка «респіраторка» може значно погіршити дихання понтифіка. Власне, це й сталося вже не вперше.
Ніхто не робить прогнозів щодо здоров'я похилого понтифіка через етичні міркування, проте формально процедура обрання нового понтифіка, якщо з колишнім щось станеться, вже розписана і не раз відпрацьована.
Технічно будь-який чоловік-католик може бути обраний Папою Римським, хоча папську тіару одягає один із 253 кардиналів з усього світу.
Після смерті або відставки Папи в Сикстинській капелі Ватикану скликається конклав, де кардинали беруть участь у раундах голосування, щоб визначити наступного главу Церкви. Лише 138 із 253 кардиналів зможуть бути виборщиками на наступному конклаві, і жоден кардинал віком від 80 років не може брати участь у голосуванні.
Для обрання кандидату необхідно набрати дві третини плюс один голос. Коли Папу обрано – зі спеціальної труби на даху капели йде білий дим, якщо спроба обрання не вдалася і претендент не набрав потрібної кількості голосів – чорний.
У відкритих джерелах вже з'явилася інформація, що у зв'язку з погіршенням здоров'я Папи Франциска кілька видатних кардиналів розглядаються як його наступники.
Італійський кардинал П'єтро Паролін – найімовірніший претендент на папський престол. Фото: wikipedia.org