Завантажити ще

Юні брати-рокери з Рівного: Наш відеовиступ зарепостив гурт Metallica. Це розрив!

Юні брати-рокери з Рівного: Наш відеовиступ зарепостив гурт Metallica. Це розрив!
Фото: з архіву сім’ї Подлящуків

Зіграти рок-версію Івасюкової «Червоної рути»? Легко! Запалити публіку під хіт Nirvana? Можуть! При цьому юним виконавцям всього 10 і 12 років. Про рок-гурт братів Подлящуків, про те, як замість ігрової приставки Sony PlayStation купили першу елекрогітару, а також про спільний виступ з Артемом Пивоваровим - читайте у матеріалі Коротко про.

Замість приставки - електрогітара

Гортаючи стрічку соцмереж, серед легеньких мемчиків та смішних відео раптово вриваються гітарні рифи відомого хіта гурту Nirvana Smells like teen spirit. А в кадрі - троє хлопчаків, які не по-дитячому запалюють на гітарах і барабанах. Аж до мурах по шкірі. Це брати Саша і Давид Подлящуки разом зі своїм другом Кирилом Корзуном, переможцем шоу талантів «Україна неймовірних людей» телеканалу ТЕТ.

Далі - більше. На своїх гітарах Саша і Давид виконують реальний хеві-метал – на цей раз композицію гурту Metallica - Master of Puppets. Це виконання оцінили не тільки користувачі TikTok, а й самі учасники Metallica.

- Вони зарепостили наше відео (яке вже набрало більше 2 мільйонів переглядів. –Авт.), - хваляться Коротко про Саша і Давид Подлящуки. – Уявіть, Metallica відмітила наше відео: це ж розрив! Ми взагалі дізналися випадково, це такий сюрприз для нас був.

@tarasmozol Master of Puppets - Metallica (cover) 😬😅Не встигаю за цими маленькими, енергійними жужиками🎸🎸@САША І ДАВІД🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🤘 #cover ♬ оригінальний звук - mozo

Хлопці з дитячою безпосередністю, перебиваючи один одного, розповідають про улюблені композиції, показують свої елекрогітари, пригадують, як збирали гроші на Sony PlayStation, але купили перший музичний інструмент.

- От такі вони в нас є: активні і всюди разом, - розповідає Коротко про мама хлопців Ольга Подлящук. – Так разом я їх і відвела на перше пробне приватне заняття гри на гітарі 4 роки тому. На той час старшому Сашку було майже 8 років, а молодшому Давиду - 6. Заняття так сподобалися, що вже на наступне ми купили гітару. Класичну, з капроновими струнами, одну на двох. Ох і змагалися вони за ту гітару! Тому вже за деякий час отримали у подарунок ще один такий же інструмент.

Але класична – це не електрогітара. У другої зовсім інакше, потужне і, нехай пробачать фанати класики, багатше звучання. Навчаючись у свого першого вчителя, рівненського рок-музиканта Річарда Гурича, хлопці мали змогу порівняти звуки цих інструментів.

- З того часу вдома ми тільки й чули про те, як вони хочуть мати електрогітару, - з усмішкою пригадує Ольга. – Навіть повели мене в музичний магазин, прицінитися. І побачили, що вживана елекрогітара з комбопідсилювачем коштує майже стільки ж, як приставка Sony PlayStation, на яку вони в той час збирали гроші. Але ще такий момент: у нас з чоловіком суворі правила щодо дозвілля. Я одразу сказала синам, що дозволю грати у приставку лише в неділю, і за умови, що вони виконали всі покладені на них обов’язки. А на елекрогітарі грайте хоч щодня.

Хлопці одразу вирішили: купуємо інструмент. Щоправда, вживаний (на новий грошей забракло). Хоча знані рок-гітаристи підкреслюють, що в елекрогітарі важлива її «начинка», а не зовнішній вигляд.

А згодом братам вдалося купити ще один елекроінструмент. Тим часом батьки зробили ремонт у власному маленькому підвальчику і перетворили його на таку собі кімнату для репетицій, де згодом з’явилася ще й барабанна установка.

Сашко і Давид разом з мамою Ольгою. Фото: з архіву сім’ї Подлящуків

Сашко і Давид разом з мамою Ольгою. Фото: з архіву сім’ї Подлящуків

Виступ з Пивоваровим

Сашко і Давид проводять невеличку екскурсію своєю музичною кімнатою. Стіни приміщення завішені жовто-блакитними прапорами з підписами військових, шевронами. Це подарунки з передової. Виявляється, наші військові – головні фанати творчості братів Подлящуків.

- Отримуємо багато повідомлень саме від воїнів, - каже Ольга Подлящук. – Пам’ятаю такі слова з одного листа: «Хлопці, чи могли ви коли-небуть подумати, що 12 бородатих дядьків будуть вас слухати і плакати?». Читала це і сама витирала сльози. Кожне таке повідомлення важливе хлопцям.

- А ще ми влітку виступали в центрі Рівного, збирали гроші для ЗСУ, - приєднуються до розмови брати. – Зібрали 15 тисяч гривень, які передали у благодійний фонд «Руєвит». Навіть отримали грамоти від Валерія Залужного (тодішнього головнокомандувача ЗСУ. – Авт.).

- Хлопці, а хто ваш кумир зі світу музики? – запитуємо. – Мабуть, якийсь відомий рок-музикант?

- Артем Пивоваров! – в один голос відповідають Сашко з Давидом.

Оце так здивували! Але і тут є історія. Саме Артем Пивоваров першим з відомих музикантів прокоментував у соцмережах відеовиступ братів Подлящуків, мовляв, молодці козаки. Більш того, на власному концерті в Рівному впізнав Сашка і Давида з тисячі глядачів і запросив хлопчаків на сцену.

- Це був листопад 2022 року, ми прийшли на концерт з гітарами, стали під сценою, - пригадує мама хлопців Ольга. - Артем Пивоваров впізнав хлопців, в перерві запитав мене, що вони можуть зіграти. А сини прекрасно вивчили акорди його ж пісні «Люлі-люлі». Вже після виступу на біс Пивоваров запросив Сашка і Давида на сцену, де вони і зіграли цю композицію.

Для малих рокерів це був перший виступ на великій сцені, ще й у тандемі з відомим співаком. З того виступу і почалася їхня дружба з Пивоваровим.

На спільному виступі з Артемом Пивоваровим. Фото: з архіву сім’ї Подлящуків

На спільному виступі з Артемом Пивоваровим. Фото: з архіву сім’ї Подлящуків

Музика, спорт і роботи

Торік співак запросив братів на свій концерт, де вони знову зіграли разом. Цього разу кавер на композицію "Барабани". Глядачі на концерті не скупилмся на оплески.

- Кавер на «Барабани» створив наш онлайн-вчитель, блогер Нік Сонг, з яким ми познайомилися перед виступом на конкурсі «Країна неймовірних людей» телеканалу ТЕТ, - уточняє Ольга, - Так, хлопці брали участь у цьому шоу талантів, і успішно. Кавери на композиції «Коломийка», «Червона рута» - це вже заслуга нашого вчителя з Рівного Юрія Кузмічова. Ми дуже вдячні обом викладачам. А наш Юрій Кузмічов вже більше ніж наставник. Він дуже підтримує хлопців. Їздить з ними на виступи, займається на репетиціях по 2 і більше години, вболіває за Сашка і Давида.

Та все ж досягнення хлопців – це ще й величезна праця їхніх батьків, хоч мама з татом скромно мовчать про це. Саме вони відвозять синів на репетиції, конкурси, виступи, знімають їхню творчість на відео, монтують, викладають у соцмережі, відповідають на повідомлення. І, що найважливіше - тішаться і пишаються власними дітьми.

Зараз хлопці тричі на тиждень навчаються грі на гітарі і один раз – на барабанах. Репетиції не пропускають, кажуть, що «сьогодні треба бути кращим, ніж вчора, а завтра кращим, аніж сьогодні».

Встигають і шкільну науку вивчати, і ще займатися улюбленою робототехнікою.

- З початком війни хлопці на сімейній формі навчання, мають індивідуальні уроки і двічі на рік здають такі собі екзамени відповідно до шкільної програми, - пояснює Ольга Подлящук. – У вільний від навчання і музики час ходять на гурток з робототехніки. Там складають роботів, програмують. А ще захоплюються спортом. Минулого року Сашко виборов звання абсолютного чемпіона України з українського бойового мистецтва "рукопаш гопак". Давид – бронзовий чемпіон (тренер Сергій Марчук). Зараз обоє займаються вже кікбоксингом.

Мрія у хлопців теж спільна, одна на двох: виступати на великій сцені.

- Нам подобається заряджати людей, і ми самі заряджаємося від цього, - кажуть Сашко і Давид Подлящуки.

Брати Подлящуки разом з другом, 12-річним барабанщиком Кирилом Корзуном (у центрі), переможцем шоу талантів «Україна неймовірних людей» телеканалу ТЕТ. Фото: з архіву сім’ї Подлящуків

Брати Подлящуки разом з другом, 12-річним барабанщиком Кирилом Корзуном (у центрі), переможцем шоу талантів «Україна неймовірних людей» телеканалу ТЕТ. Фото: з архіву сім’ї Подлящуків