Завантажити ще

Космічний апарат засняв приголомшливе виверження на Сонці

Космічний апарат засняв приголомшливе виверження на Сонці
Фото: Vicki Hamilton з сайту Pixabay

7 травня відбулося масштабне виверження сонячної плазми (філамента), яке стало вражаючим видовищем. Воно охопило східний край Сонця та простягнулося глибоко в його диск. Про це пише Space.

- Сонце демонструє, що воно все ще здатне на активність, водночас уникаючи будь-якого впливу на Землю за будь-яку ціну, - написала метеоролог із космічної погоди Сара Хусал у своєму дописі на платформі X.

Цього разу виверження філамента не було спрямоване на Землю, тому впливу на планету не очікується. Зазвичай сонячна плазма долає шлях до Землі за 2-3 дні, але цього разу фахівці прогнозують лише слабкий ковзний удар попередніх корональних викидів 8-9 травня. Це може викликати незначну геомагнітну бурю рівня G1. 

Філаменти - це холодні й щільні стрічки сонячної плазми, які утримуються магнітними полями над поверхнею Сонця. Коли вони стають нестабільними, можуть драматично вибухати, іноді викидаючи корональні маси (CME) - потужні викиди плазми та магнітних полів, здатні спричинити геомагнітні бурі на Землі.

Це явище було зафіксоване з надзвичайною деталізацією за допомогою телескопа для спостереження за крайнім ультрафіолетовим випромінюванням (EUV) - Solar Ultraviolet Imager (SUVI) - на борту космічного апарата NOAA GOES-19. SUVI дозволив спостерігати за виверженням протуберанця, яке наочно демонструє динамічну поведінку Сонця.