9 травня
Завантажити ще

Під вигуки "терористи" посол РФ у Польщі поклав квіти до пам’ятника радянським військовим

Під вигуки
Фото: radiosvoboda.org

У Варшаві біля Меморіалу радянським солдатам проросійські активісти організували мітинг. Вони тримали у руках прапори РФ, вигукували антиукраїнські гасла. У відповідь українські активістки влаштували свою акцію протесту. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Згодом до Меморіалу приїхав посол Росії в Польщі Сергій Андрєєв. Кілька десятків чоловіків у жилетках з назвою однієї з проросійських партій оточили дипломата і провели до пам’ятника радянським військовим, де він поклав вінок квітів. Українські активістки намагалися завадити їм.

На запитання журналістів, коли Росія закінчить війну, Андрєєв відповів:

- Тоді, коли будуть досягнуті цілі військової операції – денацифікація і демілітаризація України. На вигуки, що і на його руках кров убитих цивільних у Бучі, Ірпені – дипломат РФ відповів, що все це інсценізація.

Поряд з проросійським мітингом свою акцію протесту влаштували українські активістки. Три десятки жінок, одягнених у біле вбрання заляпане червоною рідиною, скандували "терористи" і "фашисти".

- Тут зібралися жінки, у яких рідні та друзі на війні. Ми мусимо хоч щось зробити, поки ми є за кордоном, щоб голос наш не був забутий в Європі, в цивілізованому світі. Ми вже третій рік поспіль наголошуємо, що наявність представників країни-терориста в цивілізованому світі, зокрема, в Польщі – це профанація. Ми не розуміємо, чому вони досі тут є, – сказала співорганізаторка акції протесту Емма Загинайко.

Також до Меморіалу радянським солдатам прийшло з десяток поляків з українськими прапорами. Вони кажуть, що підтримують Україну і що їх дуже турбує російська пропаганда в Польщі.

  • 9 травня 2024 року українські та польські активісти не дали послу Росії у Польщі Сергію Андрєєву покласти вінки до пам’ятника радянським військовим, а у 2022 під час спроби покласти квіти дипломата облили червоною рідиною.
  • 26 серпня 2022 року у латвійській столиці Ризі демонтували останній елемент пам'ятника радянським "визволителям". Роботи по зносу 79-метрової стели тривали близько сім годин.