Вже літо, і нарешті настали теплі та навіть спекотні дні. Але у цей період температура в салоні автомобіля може підніматися до +60 °C й більше. І про це важливо пам’ятати, в жодному разі не закриваючи у салоні дітей або домашніх тварин, адже навіть 5–10 хвилин можуть коштувати життя, оскільки температура в салоні зростає надзвичайно швидко і в дитини або тварини може виникнути перегрів, тепловий удар чи зупинка дихання. За відомостями лікарів, навіть при температурі повітря +25 °C в авто може бути +40 °C вже за 15 хвилин.
Проте висока температура у салоні становить небезпеку не лише для живих істот, але й для багатьох речей, які ми часто залишаємо в машині. Деякі з них можуть зіпсуватися, вибухнути або стати причиною пожежі. Щоб уникнути небезпеки, пам’ятайте, що ніколи не слід залишати в авто на сонці наступні предмети.
Смартфони, планшети, ноутбуки та зарядні пристрої дуже чутливі до перегріву. Підвищена температура може пошкодити батареї, спричинити їхнє здуття, а в деяких випадках — навіть займання. Крім того, перегрів знижує термін служби електроніки й призводить до втрати даних.
Ці засоби зберігаються під тиском, тому при нагріванні балон може вибухнути. Особливо небезпечно залишати їх біля лобового скла або на торпедо, де температура досягає максимуму. Вибух аерозоля може пошкодити салон чи навіть спричинити пожежу.
У літню пору дуже важливо пам’ятати, що багато лікарських засобів втрачають свою ефективність при температурі понад +25 °C. Крім того, у спекотному авто ліки можуть стати не лише неефективними, але й токсичними. Особливо це стосується гормональних препаратів, інсуліну, сиропів для дітей та ліків від алергії
- Спека страшенно псує наші медикаменти, тому їх краще взагалі забирати з автомобіля і класти туди лише на час поїздки. В цілому ж в аптечці в авто мають бути лише ті ліки, що не мають терміну придатності. Наприклад, не підійдуть спирт, чорне вугілля, зеленка. Проте необхідні різного виду бандажі, жгути, гемостатичні серветки й бинти. Обов’язково мають бути гумові або нітрилові рукавички потрібного розміру – вони знадобляться при наданні першої допомоги. Також потрібні антисептик для рук, хлоргексидин, перекис водню, - наголосив голова Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус.
Також він рекомендував додати до аптечки розчин йоду на водній основі, протиопікові засоби та кишкові антисептики.
Під дією сонця пластик починає виділяти шкідливі хімічні речовини, зокрема бісфенол-А. Потрапляючи у воду, вони становлять загрозу для здоров’я — можуть викликати гормональні збої, впливати на печінку й серце. Особливо небезпечні старі або подряпані пляшки.
Креми, туш, помада, тональні основи під впливом спеки змінюють структуру, шаруються, псуються або взагалі тануть. Деякі компоненти можуть окислюватися і викликати алергію після нанесення. А креми з SPF втрачають захисні властивості.
Навіть якщо це лише бутерброд чи фрукти, в спекотному авто вони дуже швидко псуються. Молочні продукти, м’ясо, риба або яйця можуть викликати отруєння вже через 1–2 години перебування в гарячому салоні. Не менш небезпечними є розтоплений шоколад або йогурти.
Запальнички, особливо газові, при нагріванні вибухонебезпечні. Те саме стосується й батарейок (зокрема "пальчикових") — під високою температурою вони можуть протікати або вибухати, пошкоджуючи оббивку авто та створюючи загрозу пожежі.
Закриті банки (навіть з водою чи напоями) можуть вибухнути при перегріванні. Внутрішній тиск у спеку зростає, і кришка може зірватися або тара тріснути. Якщо це харчові консерви — продукт всередині може зіпсуватися або забродити.
Лінзи у звичайних та сонцезахисних окулярах можуть деформуватись або вкритись тріщинами від температури. А металеві оправи можуть нагрітися настільки, що обпекти шкіру при дотику. Також не варто залишати в авто оптичні прилади або фототехніку.
USB-накопичувачі, CD/DVD-диски та зовнішні жорсткі диски не переносять перегріву. Дані можуть бути пошкоджені або видалені безповоротно. Крім того, корпуси накопичувачів можуть деформуватися, особливо якщо залишити їх на прямому сонці.