Завантажити ще

Обираємо дитячий табір: на що треба звернути увагу

Обираємо дитячий табір: на що треба звернути увагу
Фото: edik-camp.com

Добігає кінця навчальний рік. Попереду у більшості школярів аж три місяці канікул. Тому батьки ламають голову, як же організувати якісне дозвілля дитини. Один з найоптимальніших варіантів – дитячий табір.

Що пропонують такі організації для дитячого відпочинку, яка вартість зміни, а також чи мають табори власні бомбосховища і додаткові заходи безпеки - у матеріалі Коротко про.

Відпочинок без батьків і гаджетів

Навчитися розпалювати багаття, кататися верхи, заговорити англійською на побутові теми, а ще знайти нових друзів і пережити численні цікаві (і безпечні!) пригоди. Саме таке дозвілля пропонують дитячі табори. А насправді це лише частинка того, що отримує дитина в такому закладі.

У дитячому таборі дітвора вчиться ухвалювати рішення, самостійно прокидатися, стежити за своїми речами, будувати стосунки з ровесниками, долати конфлікти і розбиратись в побутових дрібницях. Звісно, в умовах підтримки вожатих та безпечного середовища.

Сучасні дитячі табори пропонують таке різноманіття програм, що й дорослий позаздрить: від спортивних до театральних, від англомовних до «виживання в умовах дикої природи». Тобто усе для того, аби дитина спробувала щось нове, відшукала собі якесь оригінальне хобі.

Ще одна значна перевага дитячих таборів – це шанс «відключитися» від інтернету. Більшість таких закладів обмежують користування телефонами. Жорстко? Насправді без гаджетів діти не сумують, а спілкуються, бавляться, вигадують ігри, та й загалом насолоджуються реальним життям.

Щоб відпочинок пройшов вдало і не розчарував дитину, батькам необхідно ретельно обрати табір. Є стаціонарні табори з проживанням, денні, наметові табори в лісі або на морі, мовні школи, спортивні бази, айті-лабораторії, музичні кемпи. Щоб обрати, варто звернути увагу на кілька важливих речей.

Інтереси дитини. Якщо дитина любить малювати, обирайте арттабір, Захоплюється футболом? Тоді спортивний. А взагалі нехай син чи дочка самі виберуть, куди ж хочуть на відпочинок.

Вік і досвід. Дітям віком 6-9 років краще підходять денні табори або ті, де можна приїздити додому на вихідні. Старші можуть впоратися з повним заїздом на 7–14 днів.
Безпека та умови. Обов’язково перевіряйте, чи має табір ліцензію, медичне обслуговування, чи відповідають умови проживання санітарним нормам. Не зайвим буде почитати відгуки або поспілкуватися з тими, хто вже відправляв туди дитину.

Кваліфіковані вожаті. Вожатий не просто наглядач, а друг, наставник, психолог. Добре, якщо це люди з досвідом, які пройшли навчання і знають, як працювати з дітьми.
Наявність програми. У хорошому таборі день розписаний по годинах. У розкладі є місце для творчості, спорту, відпочинку, конкурсів і спільних заходів.

Сучасні дитячі табори пропонують таке різноманіття програм, що й дорослий позаздрить. Фото: edik-camp.com

Сучасні дитячі табори пропонують таке різноманіття програм, що й дорослий позаздрить. Фото: edik-camp.com

Taucer Camp (Київська область)

Комплекс для дитячого відпочинку, розташований неподалік від Києва (по Житомирській трасі). Організатори Taucer Camp зазначають, що в їхньому таборі діти відпочивають у комфортних умовах, насолоджуються активними розвагами та природою без потреби вирушати у далекі подорожі. Тут навчають їздити верхи на конях, годувати та спілкуватися з тваринами. Також є всілякі активності - від кіберспорту до живопису.

Учасники табору проживають у комфортабельних номерах по двоє або більшими групами. А як щодо безпеки? Стверджують, що це головний пріоритет закладу. Тому є підземне укриття, постійне відеоспостереження та цілодобова охорона, медичний супровід.

  • Локація: Київська область, с. Горбовичі, вул. Заповідна, 1 (індивідуальний трансфер з Києва)
  • Зміни: 10 днів - 9 ночей
  • Вартість: від 20 500 грн
  • Сайт: campworld.com.ua

Discovery Camp (Чернівецька область)

Знаходиться табір на території Вижницького національного парку, який вважається екологічно чистим і безпечним регіоном Карпат. Природа і запаморочливі краєвиди і є родзинкою Discovery Camp. Окрім навколишньої краси, організатори табору пропонують учасникам власний пляж біля річки Черемош, басейн на території закладу, походи в гори, рафтинг, квести, лазертаг, уроки гончарства, а ще клуб вдосконалення англійської.

Територія табору охороняється, також є підземне укриття.

  • Локація: Вижницький національний природний парк (70 км від міста Чернівці, 20 км від гірського курорту Мигово)
  • Зміни: по 10, 12 і 14 днів
  • Вартість: від 17 800 грн
  • Сайт discoverycamp.com.ua

Едельвейс (Львівська область)

Табір розташований у Національному природному парку «Сколівські Бескиди». Це Карпати. Тому красу навколишньої природи описувати не будемо, це треба бачити.

«Едельвейс» - ідеальне місце для активних і непосидючих дітей від 7 до 18 років. Тут пропонують забратися на скельну стінку, пройти екстрим-парк, стріляти в ціль, сплавитися гірською річкою, балансувати на слеклайні, навчитися основ виживання в поході. Діти матимуть чимало квестів і розваг, зможуть переночувати в наметі, побачити захід сонця у горах, поспівати пісень біля багаття.

У таборі цікавими є навіть умови проживання. Наприклад, тент-кибитка, геодезичний купол-сфера чи номер у корпусі, збудований у стилі помешкань першопроходців Дикого Заходу.

З важливого: «Едельвейс» цілодобово охороняється, є камери спостереження та два великі підвали, які виконують функції бомбосховищ. За безпеку дітей в походах і під час активних занять відповідають досвідчені інструктори та волонтери, які пройшли спеціальну підготовку. На 5-6 учасників - 1 інструктор.

  • Локація: село Корчин Львівської області, Національний природний парк «Сколівські Бескиди»
  • Зміни: 12 днів
  • Вартість: від 21 900 грн
  • Сайт edik-camp.com

Ще одна значна перевага дитячих таборів – це шанс «відключитися» від інтернету. Фото: edik-camp.com

Ще одна значна перевага дитячих таборів – це шанс «відключитися» від інтернету. Фото: edik-camp.com

ВАЖЛИВО!

Навіть якщо дитина – бувалий «табірник», варто підготувати її до нових умов проживання і дозвілля. Ще раз поясніть, що такий відпочинок – це нові друзі, цікаві заняття, купання в річці, ватра. Якщо дитина їде вперше і хвилюється, боїться, то не знецінюйте страх, а підтримайте: «Так, трохи страшно, але я знаю, що ти впораєшся». Тільки не акцентуйте увагу на тому, як синові чи дочці буде «важко без мами».

Зберіть речі разом. Це не лише про список з футболками і ліхтариком, а й про підготовку до самостійності. Дитина має знати, що ж лежить у її наплічнику.

І ще одна порада: не телефонуйте своєму чаду щодня. Нехай звикне до нового оточення. Зрештою, дайте дитині нарешті трохи самостійності.