У Сухопутних військах ЗС України зробили офіційну заяву щодо випадків перешкоджання роботі ТЦК ТА СП, які останнім часом почастішали. Військові зазначили, що ТЦК відіграють ключову роль у забезпеченні обороноздатності України та займаються поповненням підрозділів української армії.Також зауважили, що зараз триває перезавантаження роботи ТЦК, аби вона стала прозорою та відкритою. Про це йдеться на Facebook-сторінці Сухопутних військ.
- Важливо знати, що будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків військовослужбовців, включаючи погрози, моральний тиск, застосування фізичної сили чи пошкодження автомобілів, є серйозним правопорушенням і кваліфікується за статтею 114-1 Кримінального кодексу України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 8 років. Нагадуємо: ТЦК та СП відіграють ключову роль у забезпеченні обороноздатності України, зокрема під час воєнного стану та мобілізації, допомагаючи захищати нашу державу від зовнішніх і внутрішніх загроз, - йдеться у повідомленні.
Військові наголошують, що зараз перезавантажують роботу ТЦК та СП, аби вона стала прозорою та відкритою. Водночас перешкоджання роботі цих структур можуть мати серйозні наслідки для національної безпеки.
- Особливо це стосується нашого сьогодення, коли країна перебуває у правовому режимі воєнного стану. Саботаж роботи цих установ безпосередньо впливає на здатність Збройних Сил України та інших військових формувань ефективно виконувати свої завдання, - кажуть військові.
Також наголошують, що кожен з громадян, хто досяг 16 років і перебуває в осудному стані, може нести відповідальність за такі дії. Важливо розуміти, що намір чинити перешкоджання - навіть якщо результат не був повністю досягнутий - уже вважається правопорушенням. Це стосується як свідомого бажання завадити роботі ТЦК та СП, так і дій, коли людина усвідомлює можливі наслідки, але все одно їх ігнорує.