Завантажити ще

1 липня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

1 липня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
Фото: pixabay.com

1 липня - День архітектури України, у світі відзначають Всесвітній день боротьби проти бідності. Віряни вшановують пам'ять святих чудотворців і безсеребреників Косми і Дам’яна. До нового року залишилося 183 дні.

Яке сьогодні церковне свято

1 липня в церковному календарі – день пам’яті святих чудотворців і безсеребреників Косми і Дам’яна. Це арабські лікарі-близнюки, які жили у III столітті. Вони стали відомі як милосердні та безкорисливі лікарі, що не брали грошей за свою роботу. Через це їх прозвали "безсрібниками". Святі Косма і Дам'ян допомагали людям та навертали багатьох до християнства.

Їхні мощі стали джерелом надії та зцілення для багатьох. Люди вірили, що оскільки вони лікували тіла і душі, то на небі можуть дістати для них багато ласк. Їхні гроби стали місцем численних прощ.

Що не можна робити 1 липня

  • Не варто скаржитися на життя, плакати.
  • Не можна робити великі покупки.
  • Не заздріть іншим, тому що нічого не доб'єтеся.

Народні прикмети і традиції на 1 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: вже з'явилося жовте листя — осінь прийде рано; павук спустився на павутину до теплих днів; червоний місяць — чекайте на сильний вітер; вночі зірки яскраві — будуть грози і дощі.

Святих просять про зцілення від різних хвороб. А ще за традицією цього дня варять малинове варення, заготовки з аґрусу на зиму.

Як назвати дитину, яка народилася 1 липня

Сьогодні іменини святкують Олексій, Аркадій, Василь, Дем'ян, Іван, Костянтин, Кузьма, Лев, Павло, Петро та Ангеліна. Талісманом людини, народженої 1 липня є чароїт. Унікальний та досить рідкісний камінь. Езотерики вірять, що чароїт дарує справжні почуття, вчить нас коханню.

Історичні події 1 липня

1097 — хрестоносці під час першого хрестового походу розбили військо турків-сельджуків в Дорилейській долині.

1535 — англійський мислитель і державний діяч Томас Мор, котрий вже близько року перебував у тюрмі за відмову визнати законним розлучення Генріха VIII і принести присягу главі англіканської церкви, постав перед судом і був засуджений до четвертування, котре король замінив на відрубування голови.

1569 — Велике князівство Литовське й Польське королівство підписали Люблінську унію про створення федеративної польсько-литовської держави — Речі Посполитої.

1751 — надрукований перший том «Енциклопедії, або Тлумачного словника наук, мистецтв і ремесел», виданий Дені Дідро і Жаном Лероном д'Аламбером. За 30 років вийшло 35 томів енциклопедії. Участь в складанні енциклопедії взяли найвидатніші представники століття Просвіти: окрім видавців, це були Вольтер, Руссо, Монтеск'є, Гельвецій і інші.

1823 — створена федерація Сполучені Провінції Центральної Америки (включала Гватемалу, Гондурас, Сальвадор, Коста-Рику та Нікарагуа).

1858 — Чарлз Дарвін у Лондоні вперше представив свою теорію еволюції.

1859 — в Протоколах лондонського Ліннеївського товариства вперше опубліковано короткий виклад теорії природного добору Чарльза Дарвіна.

1863 — Почалася битва під Геттісбургом, в якій війська Півночі завдали поразки Півдню (США).

1867 — внаслідок об'єднання кількох британських колоній проголошено створення домініону Канада.

1911 — польський біохімік Казимир Функ вперше використав слово «вітамін».

1936 — у Нью-Йорку вперше вийшов друком роман Марґарет Мітчелл «Віднесені вітром».

1946 — проведено перше повоєнне випробування атомної бомби на атолі Бікіні.

1961 — у Торонто (Канада) відкрито пам'ятник Тарасові Шевченку.

1976 — Василь Омелянович Романюк — майбутній Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир — відмовився від радянського громадянства.

1982 — запущено перший пошуково-рятувальний супутник «Космос-1383», створений СРСР, Францією та США.

1989 — у Києві утворено Народний рух України.

1997 — Гонконг був переданий під управління Китайської Народної Республіки.

2013 — Хорватія приєдналася до Європейського Союзу.

2014 — Верховна Рада України заснувала орден Героїв Небесної Сотні.

2019 — в Баренцовому морі загорівся російський глибоководний атомний підводний човен АС-12 «Лошарик». Загоряння сталося в ході проведення батиметричних робіт. В результаті отруєння продуктами горіння загинули 14 членів екіпажу, в тому числі і командир.