6 липня - Всесвітній день поцілунків та Всесвітній день кардіолога. Віряни вшановують день ікони Матері Божої Неустанної помочі. Це одна з найвідоміших ікон Діви Марії в християнському світі. Ця ікона також відома як "Ікона Божої Матері Неустанної Допомоги". До Нового року залишилося 178 днів.
Сьогодні, 6 липня, в православному календарі день ікони Матері Божої Неустанної помочі. Це одна з найвідоміших ікон Діви Марії в християнському світі. Ця ікона також відома як "Ікона Божої Матері Неустанної Допомоги".
Ікона, ймовірно, має візантійське походження і датується приблизно XIV століттям. Її створення приписують Константинополю (сучасний Стамбул). Ікона була привезена до Риму, де 1499 року її встановили у церкві Святого Матвія. 1866 року папа Пій IX передав її редемптористам (Конгрегація Найсвятішого Ізбавителя), і вона була розміщена в церкві Святого Альфонса на Есквілінському пагорбі в Римі.
Редемптористи поширили культ Матері Божої Неустанної Помочі по всьому світу. Вони заснували безліч парафій та шкіл, присвячених іконі. Ікона зображає Богородицю, яка тримає на руках Немовля Ісуса. Діва Марія одягнена в червоне і синє вбрання з золотими прикрасами. На голові вона має корону, прикрашену коштовностями. Її обличчя має м'який і співчутливий вираз.
Ісус тримається за руку Марії і дивиться на архангелів Михаїла і Гавриїла, які зображені у верхніх кутах ікони. Вони тримають інструменти Страстей Христових: хрест, цвяхи та спис. Ікона символізує захист і допомогу, яку Богородиця надає віруючим. Вона часто асоціюється з темою покаяння і спасіння.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: хмари жовтого кольору – до дощу; листя вже пожовкло – рано прийдуть осінь і зима; сильний туман від самого ранку – йде похолодання; зеленуватий місяць – до дощів; місяць білий і блискучий – буде холодно, але без опадів.
Цього дня наші предки намагалися якомога раніше прокинутися і босоніж походити росою на траві. Вважалося, що вона має цілющі властивості, надасть енергії і здоров'я.
Сьогодні іменини святкують Анатолій, Антон, Валентин, Василь, Віктор, Гліб, Федір, Марта, Уляна та Юліана. Талісманом людини, народженої 6 липня, є альмандин. Належить до сімейства гранатів. Здавна вірили, що альмандин здатен відкрити очі власника на звичайні щоденні радості.
1253 — відбулася коронація Міндовга, першого в історії Литви короля.
1415 — спалено на багатті лідера чеських протестантів Яна Гуса.
1439 — на Флорентійському соборі Папа Римський Євгеній IV і візантійський імператор Іоанн VIII підписали Флорентійську унію, що заклала основи створення греко-католицької церкви.
1483 — короновано Річарда III Англійського.
1535 — за звинуваченням у державній зраді страчено англійського гуманіста, лорд-канцлера Томаса Мора, зарахованого пізніше до лику католицьких святих.
1651 — полковник Мартин Небаба загинув у бою з переважаючими силами ворога під Ріпками поблизу Лоєва (тепер Білорусь).
1687 — Ісаак Ньютон опублікував у Лондоні знамениті «Philosofiae naturalis principia mathematika», в котрих було викладено відкриття автора в галузі прикладної математики, астрономії та фізики.
1785 — долар став національною валютою США.
1809 — за наказом Наполеона Папу Римського Пія VII викрадено з Ватикану та вивезено до Гренобля.
1918 — у Москві почалося збройне повстання лівих есерів проти більшовиків.
1938 — у Французькій республіці відбулася конференція, де розглядали питання стосовно біженців з Третього рейху. Жодна країна не змогла взяти на себе відповідальність щодо біженців. Конференція виявилася безрезультатною у цьому питанні.
1940 – Радянські війська намагаються зайняти Путнівський монастир у Південній Буковині, Румунія, і приєднати його до Української РСР. Румунські війська відбивають напад.
1957 — познайомилися Джон Леннон і Пол Маккартні.
1958 — Урочисто відкрито Національний експоцентр України («ВДНГ»).
1994 — на екрани США вийшов фільм «Форрест Гамп».
2005 — Верховна Рада прийняла Кодекс адміністративного судочинства України.