Українські полярники, які продовжують роботу на станції в Антарктиді, показали свій зимовий вихід на океан біля острова Галіндез. Подорож човном крижаними водами Південного океану супроводжують вражаючі види гостроверхих айсбергів, млинців льоду, що формується, а також "вітання" китів фонтанами. Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.
- Оскільки в цей період року акваторію навколо нашого острова Галіндез сковує льодом, виїзди на човнах стають дедалі рідшими, а на якийсь час припиняються взагалі. Наприклад, на відео можна помітити, як поверхню води покривають крижані млинці - круглі, немов обточені шматочки льоду. Це якраз один із етапів формування морського льоду. У разі зниження температури млинці застигають у еластичну льодову кору (нілас), - зазначили у центрі. - Але поки що є можливість, українські дослідники виходять працювати в океан для відбору зразків та спостережень за тваринами.
Українські вчені кажуть, що зимові виїзди є дуже цінними, адже допомагають зібрати унікальну інформацію про поведінку морських тварин в умовах зміни клімату. На ролику видно, як дослідники натрапили на горбатих китів, які пускають фонтани та округляють спини – це їхня типова поведінка поблизу поверхні води. Фонтанування відбувається, коли кит робить вдих через дихальний отвір на маківці (дихало), випускаючи струмінь повітря і конденсованої водяної пари.