Однією з ракет, якою вдарили по лікарні «Охматдит» рік тому, була крилата Х-101, у розробці якої приймали участь понад 70 підприємств. Сам удар підготував начальник російської Спеціальної інженерної служби 121-го важкого бомбардувального авіаполку 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії майор Шейнов Денис Олексійович, повідомляють «Укрінформ» та у Головному управлінні розвідки МОН України.
Шейнов відповідав за організацію технічної підготовки крилатих ракет повітряного базування Х-101 до застосування літаками стратегічної авіації. Він народився 30 січня 1978 року в Саратові, має паспорт (серія 6302 номер 906672), виданий відділом внутрішніх справ Кіровського району міста Саратов 15 березня 2002 року.
Шейнов закінчив Саратовське вище військове інженерне командне училище ракетних військ у 2000-му році. За інформацією розвідки, у 2018 році він виконував «спеціальні задачі» на території Сирійської Арабської Республіки та має кілька медалей. Зокрема, медаль «За воинскую доблесть» ІІ ступеню (2000 р.), медаль «За отличие в военной службе» І ступеню (2015 р.) та медаль «Участнику военной операции в Сирии» (2019 р.).
- Цей начальник Спеціальної інженерної служби, яка готувала ракетні удари по дитячій лікарні з 627 важкохворими дітьми, одружений та має сина і доньку. Так, його дружина - Шабалова Олена Михайлівна, 30 квітня 1976 року народження. Українська розвідка знає домашню адресу родини Шейнових - місто Саратов, Саратовської області, вулиця Батавіна, будинок 12, квартира 266, - повідомив «Укрінформ» з посиланням на джерело.
У ГУР своєю чергою уточнили, що по лікарні влучила ракета Х-101, десятки підприємств-виробників якої перебувають поза західними санкціями.
- У першу роковини злочинного удару по “Охматдиту” ГУР МО України публікує дані понад 70 підприємств — розробників і виробників ракети Х-101, а також її складових: від турбореактивного двигуна й системи наведення до електроніки, підшипників і поковок. Десятки з них досі не перебувають під санкціями жодної з країн санкційної коаліції та зберігають доступ до обладнання, компонентної бази й технологій, критично необхідних для виробництва ракет, – наголосили у відомстві, додавши, що детально подивитись дані про всіх виробників можна за посиланням.
ГУР назвало підприємства, що виготовляють деталі до Х-101. Фото: https://www.facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine