Київські митники повідомили про запобігання спробі незаконного вивезення прикраси за кордон, частина якої є справжніми археологічними артефактами, визнаними культурними цінностями. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Державної митної служби України.
- Йдеться про намисто, окремі намистинки якого належать до I-XII століть. Прикрасу митники виявили під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Білгород-Дністровського до Німеччини. Відправник задекларував вміст посилки як біжутерію. Та митники запідозрили щось недобре і передали намисто на експертизу до Національного музею історії України, - йдеться у повідомленні.
Фахівці були здивовані результатами експертизи: 16 із 35 намистин виявилися справжніми артефактами І–XII століть, які мають археологічну цінність та офіційно визнані культурною спадщиною. Подібні знахідки відомі з античних і черняхівських пам’яток періоду Київської Русі. Виготовлені переважно з кольорового скла, ці намистини мають характерний райдужний блиск - іризацію. Решта - сучасна імітація, ймовірно, використана для маскування справжніх старожитностей у загальній масі прикрас.
Представники митниці додали, що археологічні знахідки заборонено продавати, зберігати у приватних колекціях або вивозити за межі України. На порушника митного законодавства складено протокол за статтею 473 Митного кодексу України. Прикраса вилучена.