Сьогодні, 10 липня, День племінниць і племінників. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Антонія Печерського. До Нового року залишилося 174 дні.
10 липня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Антонія Печерського. Він є засновником Печерського Монастиря Успіння Пресвятої Богородиці та будівничим Собору на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Його ім’я пов’язане з реорганізацією києво-руських монастирів на засадах суворих чернечих традицій Святої гори (Афон, Греція).
1013 року Антоній прибув до Києва. Відвідавши чернечі обителі, він не вподобав собі жодної й оселився в окремій печері у селі Берестовому, у передмісті Києва. Після смерті князя Володимира Великого, коли почалася боротьба за владу, Антоній покидає свою обитель і знову мандрує на Афон. Повернувшись лише після утвердження на престолі Ярослава Мудрого й обрання митрополитом першого з місцевих ченців Іларіона, він знову оселився у печері.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: вранці немає роси — чекайте на вечірній дощ; на березі пожовкла верхівка — осінь прийде рано; почути сильний грім — злива буде сильною; грім глухий — буде тихий, але затяжний дощ.
У святого Антонія цього дня просили зцілення від хвороб та миру. Але перед тим, як читати молитву, потрібно обов'язково вмитися. Наші предки вірили, що вода має цілющу силу.
Сьогодні іменини святкують Олександр, Антон, Георгій, Данило, Леонтій, Нестор, Петро та Степан. Талісманом людини, народженої 10 липня, є хризоліт. Напівдорогоцінний камінь світло-зеленого відтінку. Здавна вірили, що хризоліт допомагає захистити свого власника від ворогів.
1547 — у Королівстві Франція відбулася остання офіційно дозволена королем дуель.
1609 — німецькі католицькі князі створили Католицьку лігу для боротьби з Реформацією.
1651 — під Берестечком закінчилася битва між армією Речі Посполитої і союзним козацько-татарським військом.
1878 — в Англії футбольний арбітр вперше використав на полі свисток (до цього судді кричали).
1934 — постановою ЦВК і РНК СРСР разом з НКВС була створена система таборів ГУЛАГ.
1940 — засуджено Сергія Корольова на 8 років ВТТ.
1941 — відбувся погром у Єдвабному, під час якого кілька сотень місцевих євреїв були вбиті своїми польськими сусідами, більшість спалена у стодолі.
1943 — війська Великої Британії та США висадилися на острові Сицилія.
1949 — унаслідок землетрусу загинуло таджицьке місто Хаїт з населенням понад 20 000 осіб, а також декілька кишлаків біля нього.
1960 — збірна СРСР з футболу завоювала Кубок Європи.
1989 — в Междурєченську почався страйк шахтарів, що згодом охопив і Донбас.
1984 — на пресконференції в Мілані радянський режисер Андрій Тарковський заявив, що залишається на Заході.
1985 — французькі спецслужби затопили корабель Rainbow Warrior, що належав організації «Грінпіс».
1991 — вночі цього дня невідомі підірвали два пам'ятники — Степанові Бандері в селі Старий Угринів (Івано-Франківська обл.) та Євгену Коновальцю в селі Зашків (Львівська обл.). Обидва пам'ятники були встановлені на батьківщині лідерів ОУН.
1994 — Леоніда Кучму обрано Президентом України, а Олександра Лукашенка — президентом Білорусі.