10 липня
Завантажити ще

11 липня - День пам’яті святої рівноапостольної Ольги, що не можна робити, все про цей день

11 липня - День пам’яті святої рівноапостольної Ольги, що не можна робити, все про цей день
Фото: pixabay.com

Сьогодні, 11 липня, День пам’яті жертв геноциду жителів Сребрениці в Європейському союзі. Віряни вшановують пам'ять святої рівноапостольної Ольги, княгині Київської. До Нового року залишилося 173 дні.

Яке сьогодні церковне свято

11 липня в церковному календарі – день пам’яті святої рівноапостольної Ольги, княгині Київської. Свята рівноапостольна княгиня Ольга — це видатна постать в історії Київської Русі. Вона була хрещена під ім’ям Олена. Її хрещення стало важливою передумовою для християнізації Київської Русі. Вона стала першою жінкою-володаркою держави, що вплинуло на авторитет України в очах Візантії та Західної Європи.

Ольга стала великою княгинею після смерті свого чоловіка, князя Ігоря, 944 року. Вона перебрала опіку над малолітнім сином Святославом і стала регенткою, управляючи Руссю до його повноліття. Ольга встановлювала державний авторитет Києва, що похитнувся після бунту племені деревлян. Вона використовувала жорстокі методи для забезпечення миру та порядку, що було характерним для того часу.

Близько 955 року літописці описали обширне оповідання про хрещення Ольги. Це подія, яка віддзеркалює прихід християнства на київський княжий престол. Свята Ольга залишила незабутні сліди в історії України, і її вшановують як блаженну рівноапостольну княгиню.

Що не можна робити 11 липня

  • Не можна хвалитися своїми здобутками.
  • Заборонено багато їсти, переїдати.
  • Не варто байдикувати.

Народні прикмети і традиції на 11 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: почути гучний грім — злива буде тривалою; якщо гримить, то наступного дня буде добре клювати риба; на городі багато роси — помідори і огірки погано вродять; сонячний та спекотний день — буде великий урожай зернових.

В народі цей день прозвали Ольга Страдниця. В цей період починаються польові роботи. Найважливішою справою вважається косіння сіна з його заготовлянням на зиму.

Як назвати дитину, яка народилася 11 липня

Сьогодні іменини святкують Аркадій, Іларіон, Лев, Олена, Ілона та Ольга. Талісманом людини, народженої 11 липня, є опал. Від давніх часів людина наділила цей камінь надзвичайними магічними властивостями. Вважається, що опал є покровителем нематеріальних благ.

Історичні події 9 липня

1195 — битва при Аларкосі: війська кастильського короля Альфонса VIII зазнали поразки від армії Альмохадів під керівництвом Якуба аль-Мансура, який захопив майже всю Кастилію, крім Толедо. На честь цієї перемоги Мансур спорудив у Севільї високу вежу, увінчану величезною залізною позолоченою кулею.

1533 — Битва золотих шпор.

1533 — Папа Климент VII оголосив, що шлюб короля Англії Генріха VIII і Катерини Арагонської все ще дійсний та відлучив короля від церкви. Король уже розлучився з першою дружиною й одружувався на Анні Болейн, зв'язки між Королівством Англія і Папською державою були розірвані.

1576 — англійська експедиція Мартіна Фробішера відкрила Ґренландію.

1657 — Битва під Магеровом.

1700 — заснована Берлінська академія наук.

1888 — У Києві на Софійській площі в рамках святкування 900-річчя прийняття християнства відкрито пам'ятник Богдану Хмельницькому. Ідея створення пам'ятника виникла серед громадськості з ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова у 1840-х роках.

1944 — засновано Українську Головну Визвольну Раду.

2008 — Компанія «Apple Inc.» відкрила iPhone App Store.

2014 — внаслідок ракетного обстрілу з території Росії в районі Зеленопілля загинуло 36 українських військових.

2021 — відбувся фінал Євро-2020 у Лондоні. Чемпіоном стала збірна Італії, яка в серії пенальті переграла збірну Англії з рахунком 3:2.