Завантажити ще

Зонд NASA зробив найближчі фотографії Сонця за всю історію досліджень

Зонд NASA зробив найближчі фотографії Сонця за всю історію досліджень
Фото: Vicki Hamilton з сайту Pixabay

Космічний апарат Parker Solar Probe NASA запустили у 2018 році для вивчення корональної плазми та магнітного поля Сонця. Щоб це зробити, в грудні 2024 року зонд максимально наблизився до світила і зробив неймовірні фото Сонця. Про це пише ScienceAlert.

Протягом місії зонд наближався все ближче до Сонця, щоразу встановлюючи нові рекорди. 24 грудня 2024 року він пролетів на відстані всього 6,1 мільйона км від поверхні. Цей сміливий маневр дозволив отримати найчіткіші знімки Сонця за всю історію. Один із головних інструментів - камера WISPR, здатна витримувати потужне сонячне випромінювання. Вона знімає корону, сонячний вітер та інші явища. Під час останнього прольоту WISPR показала деталі, яких вчені ще ніколи не бачили.

- Parker Solar Probe знову переніс нас у динамічну атмосферу нашого найближчого світила. Ми вперше бачимо, де виникають загрози космічної погоди для Землі - не лише через моделі, а власними очима. Ці нові дані суттєво покращать наші прогнози космічної погоди, допомагаючи захистити астронавтів і технології як на Землі, так і по всій Сонячній систем, - заявила заступниця адміністратора Директорату наукових місій NASA у Вашингтоні Ніккі Фокс.

Спеціалісти додали, що вони багато дізналися про Сонце за останні десятиліття, але PSP відкриває нові горизонти й, можливо, надасть відповіді на найглибші запитання.

Наступне його наближення відбудеться у вересні 2025 року, коли зонд знову пролетить через сонячну корону. Цей проліт обіцяє нові дані про повільний вітер та інші особливості Сонця, а також нові захопливі зображення.

Новини по темі: Сонце Космос НАСА NASA вчені