Завантажити ще

Усик у костюмі з вишивкою презентував у Лондоні відновлену мозаїку Алли Горської

Усик у костюмі з вишивкою презентував у Лондоні відновлену мозаїку Алли Горської
Фото: Getty Images

Чемпіон світу Олександр Усик на Трафальгарській площі у Лондоні представив відновлену мозаїку Алли Горської "Боривітер". Легендарне панно погостює у британській столиці, після чого продовжить світове турне. Про це в соцмережі повідомила співзасновник громадської організації із популяризації української культури Ukraine WOW Ярослава Гресь.

- Я не знаю іншої людини, яка могла б презентувати початок турне мозаїки краще. Зібрати всі можливі камери й сказати: «Ми відновимо Україну, як і мозаїку, камінчик за камінчиком", - повідомила Гресь.

На презентації Усик з'явився у бордовому костюмі з вишивкою від бренду Ельвіри Гасанової Damirli. Ця подія є частиною промо перед боєм Усика з Даніелем Дюбуа, який відбудеться липня. 

Оригінальна мозаїка "Боривітер" із соколом у польоті, що символізувала творчу свободу, була створена в Маріуполі у 1967 році. Через три роки Аллу Горську вбили радянські спецслужби. На початку повномасштабного вторгнення до України російські війська суттєво пошкодили мозаїку. Однак цього року мозаїка була відтворена завдяки 15 художникам-монументалістам та дослідникам. Тепер відновлена мозаїка подорожуватиме світом, щоб популяризувати українське мистецтво.

Усик представив відновлену мозаїку Алли Горської

Усик представив відновлену мозаїку Алли Горської "Боривітер" у Лондоні.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений 🇬🇧LONDON-EVENT.UA🇺🇦 (@londonevent.ua)

  • 12 червня у Києві на Майдані Незалежності представили відтворену мозаїку "Боривітер" художниці Алли Горської.
  • Для максимально точного відтворення оригіналу було зібрано понад 700 кілограмів різних матеріалів, доставлених з усіх куточків України та з-за кордону. У роботу пішли як непрозора смальта та різнокольорова плитка, так і металеві пластини та навіть алюмінієві ложки. Щоб забезпечити мобільність мозаїки для майбутніх перевезень, інженери сконструювали спеціальну систему з 68 окремих елементів, які можна збирати в єдине полотно на металевому каркасі.