Завантажити ще

15 липня - День української державності та пам'яті князя Володимира, традиції цього дня

15 липня - День української державності та пам'яті князя Володимира, традиції цього дня
Фото: glavcom.ua

Сьогодні, 15 липня, День української державності, День хрещення Київської Русі - України та День українських миротворців. А ще сьогодні - День працівників металургійної галузі. Віряни вшановують пам'ять святого рівноапостольного великого князя Володимира. До нового року залишилося 169 днів.

Яке сьогодні церковне свято

15 липня в церковному календарі – день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира. Володимир був великим князем Київської Русі в першій половині X століття. Він був сином князя Святослава та Ольги і відомий своєю рішучістю та військовими здібностями.

Найважливіша подія в житті Володимира — це прийняття християнства. Він обрав православну віру та впровадив її в Русі, що відкрило шлях до християнської культури та цивілізації.

Володимир заснував численні церкви та монастирі, сприяючи розповсюдженню християнства. Він побудував Володимирський собор у Києві, який став символом християнської віри в Русі.

Що не можна робити 15 липня

  • Забороняється користуватися гострими предметами.
  • Не варто робити генеральне прибирання в оселі.
  • Не можна виходити на город чи в поле і там працювати.

Народні прикмети і традиції на 15 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: пожовкла липа — до ранньої осені; від самого ранку дощить — чекайте на гарну погоду вдень; ввечері падає туман — задощить наступного дня.

Вранці потрібно запалити свічку та помолитися святому Володимиру, просячи миру, Божої допомоги. Потім випити натще святої води, окропити нею всі кімнати в будинку. Так ви зможете захиститись від усього лихого.

Як назвати дитину, яка народилася 15 липня

Сьогодні іменини святкують Василь, Володимир та Петро. Талісманом людини, народженої 15 липня є гематит. Камінь, який підійде людям, що впевнено йдуть до своєї мети. Здавна вірили, що гематит допомагає зупиняти кровотечу та лікувати рани.

Історичні події 15 липня

1099 — учасники Першого хрестового походу взяли Єрусалим.

1228 — папа Григорій IX канонізував засновника ордену францисканців Франциска Ассізького.

1410 — відбулася Грюнвальдська битва між військами Тевтонського ордену та об'єднаною польсько-литовсько-українською армією під командуванням князя Вітовта і короля Ягайла.

1663 — у Львові король Ян ІІ вирішив йти кількома колонами походом в Україну.

1683 - величезна (за різними оцінками, 90—140-тисячна) армія Османської імперії облягла Відень.

1776 — Відкрито театр «Ла Скала».

1799 — Французький лейтенант П'єр Франсуа Бушар знайшов в Єгипетському еялеті, поблизу невеликого міста Розетта (нині Рашид), неподалік від Александрії, Розетський камінь.

1834 — відкрито Київський університет.

1988 — На екранах США відбулася прем'єра першої частини «Міцного горішка» з Брюсом Віллісом.