Завантажити ще

Аферисти виманюють дані банківських карт під виглядом "Пакунка школяра"

Аферисти виманюють дані банківських карт під виглядом
Фото: Michal Jarmoluk з сайту Pixabay

Аферисти, видаючи себе за представників державної програми "Пакунок школяра", надсилають фальшиві посилання, що ведуть на фішингові сайти. Про це повідомляється на Facebook-сторінці поліції Івано-Франківської області.

- Жертвою такої афери стала 40-річна мешканка Коломийщини, яка звернулась за допомогою до поліцейських після того, як з її рахунку зникли кошти. Жінка у мережі «Фейсбук» натрапила на посилання – яке виявилось шахрайською пасткою, - йдеться в повідомленні.

Шахраї виманюють дані під приводом державної виплати "Пакунок школяра" на суму 5 тисяч гривень. Під час "оформлення допомоги" жертві пропонують ввести реквізити банківської картки. Цієї інформації виявилося достатньо, аби зловмисники отримали доступ до її рахунку. У результаті - з карти жінки зникло 20 тисяч гривень за лічені хвилини.

- Насправді ці сайти створені для викрадення фінансових даних. Введена інформація потрапляє до рук шахраїв, які одразу знімають кошти з рахунків. Не переходьте за підозрілими посиланнями, не вводьте персональні та банківські дані на невідомих сайтах, - зазначають у ЦПД.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Щоб уникнути шахрайства, правоохоронці радять:

  • уважно перевіряти URL-адреси — фейкові сайти часто містять зайві символи або помилки;
  • довіряти лише офіційним джерелам — усі держвиплати проходять через офіційні сервіси;
  • не вводити особисту інформацію чи реквізити банківських карток на підозрілих платформах.

Якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв, то треба зібрати усі докази (скріншоти, дані транзакцій, посилання) та звернутися до поліції за номером 102. 

Інформацію щодо "Пакунка школяра" слід шукати виключно на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.