17 липня
Завантажити ще

18 липня - яке свято, що сьогодні не можна робити, все про цей день

18 липня - яке свято, що сьогодні не можна робити, все про цей день
Фото: pixabay.com

Сьогодні, 18 липня, День ідеальної сім’ї. Віряни вшановують пам'ять святих мучеників Якинта й Еміліяна. До Нового року залишилося 166 днів.

Яке сьогодні церковне свято

18 липня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Якинта й Еміліяна. Святий Якинт народився у місті Кесарія Каппадокійська (на території сучасної Туреччини). Від юних років він був щирим послідовником Христа. Однак у дорослому віці став жертвою переслідування християн імператором Траяном. За свою віру Яким був заарештований, його катували, а потім кинули до в’язниці, де він помер мученицькою смертю, але так і не відмовився від своєї віри. Згодом Якинт був зарахований до лику святих мучеників і шанується у православній церкві.

Що не можна робити 18 липня

  • Не слід об'їдатися, тому що втратите достаток.
  • Забороняється лихословити, лаятися, сваритися.
  • Не відмовляйте у допомозі тим, хто її потребує.

Народні прикмети і традиції на 18 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: якщо кусаються мухи — чекайте на негоду; яка погода, такою буде осінь; на верхівці ялини з'явилися шишки — до пізньої зими; спекотний день — до холодного грудня.

Згідно з народними прикметами цього дня вже починає відходити спека, дні стають все коротшими, ночі прохолоднішими. Зазвичай в давнину закінчувалися жнива, а тому селяни брали невеликий відпочинок.

Як назвати дитину, яка народилася 18 липня

Сьогодні іменини святкують Афанасій, Омелян, Іван та Степан. Талісманом людини, народженої 18 липня, є місячний камінь. Він отримав свою назву завдяки сріблясто-блакитному кольору. Здавна вірили, що місячний камінь підсилює інтуїцію свого власника.

Історичні події 18 липня

390 до н. е. — Битва при Алії. Римська армія зазнала поразки від галлів під керівництвом кельтського вождя Бренна.

64 — У Римі здійнялася «Велика пожежа», яка не вщухала протягом тижня й знищила практично весь (10 з 14 кварталів) Рим (згорів навіть імператорський палац).

1672 — У розпалі міжусобної боротьби в час Руїни відбулася битва під Четвертинівкою, сили Дорошенка перемогли Ханенка.

1870 — Перший Ватиканський собор майже одностайно ухвалив Першу догматичну конституцію «Про церкву Христову».

1878 — Шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд першим пройшов північним шляхом з Атлантичного океану в Тихий.

1898 — П'єр і Марія Кюрі представили в Паризьку Академію доповідь про те, що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи.

1915 — В Адріатичному морі австро-угорським підводним човном потоплений італійський крейсер «Джузеппе Гарібальді».

1936 — У Радянському Союзі почався перший турнір за Кубок СРСР з футболу.

1946 — Відновлено в еміграції Спілку української молоді.

1947 — Король Великої Британії Георг VI підписав закон про незалежність Британської Індії.

1954 — Перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США.

1968 — Засновано компанію Intel.

1972 — Звинувативши СРСР у зриві графіка постачання озброєння, єгипетський президент Анвар Садат поставив вивести з країни 20 тисяч радянських військових «радників».

1995 — Біля стін Софійського собору в Києві поховано українського Патріарха Володимира. Спроба поховати тіло Патріарха у Софійському соборі наштовхнулася на опір зі сторони духовенства УПЦ МП та силові дії з боку загонів спеціального призначення МВС України.

2023 — «Вояджер-2» обігнав «Піонера-10» за віддаленістю від Сонця і став 2-м після «Вояджера-1».