Завантажити ще

19 липня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

19 липня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
Фото: pixabay.com

Сьогодні, 19 липня, День тренера в Україні. Віряни вшановують пам'ять святої преподобної Макрини. До Нового року залишилося 165 днів.

Яке сьогодні церковне свято

19 липня в церковному календарі – день пам’яті святої преподобної Макрини. Преподобна Макрина народилася в турецькій Кападокії на початку IV століття. Вона відмовилася від світського життя, обравши цнотливість, і вступила до дівочого монастиря. Свята Макрина відома своїми чудесами та відданістю Богу.

Що не можна робити 19 липня

  • Не можна з'ясовувати стосунки, сваритися.
  • Заборонено пити алкогольні напої.
  • Не слід відмовляти у допомозі.

Народні прикмети і традиції на 19 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: похолодало і задощило — така погода буде 6 тижнів; сухо і тепло — чекайте на великий урожай; сухо цього дня, то ще протягом 6 тижнів так буде.

Наші предки вірили, що від цього дня починався період дощів і злив. Якщо потрапити під дощ, то цілий рік будеш здоровим.

Як назвати дитину, яка народилася 19 липня

Сьогодні іменини святкують Григорій, Дмитро, Роман, Степан та Євгенія. Талісманом людини, народженої 19 липня, є місячний камінь. Від давніх часів його використовували для різних магічних ритуалів. Для творчих та чуттєвих людей місячний камінь вважається справжнім талісманом удачі.

Історичні події 19 липня

64 — в часи правління Нерона спалахнула «Велика пожежа»: з 14 кварталів Риму вогонь цілковито знищив 4 і значно пошкодив 7 кварталів.

711 — між вестготами і армією Омеядів відбулася битва при Гвадалете, що закінчилася повною перемогою арабів. Наслідком битви стало падіння держави вестготів, завоювання арабами Піренейського півострова і подальші майже 800 років Реконкісти.

1551 — Карлсбурзьким договором підтверджені права Габсбургів на Угорське королівство і Трансильванське князівство.

1650 — у Чигирині Богдан Хмельницький уклав військовий союз Туреччиною.

1822 — французький вчений Жозеф Ньєпс зробив першу у світі фотографію.

1870 — почалася французько-прусська війна.

1900 — відкрилося Паризьке метро.

1953 — почалося Воркутинське повстання у таборі «Річлаг» Комі АРСР РФ.

1959 — початок арештів членів Українського Національного Комітету — дисидентської підпільної організації, що діяла в період 1957—1962 років і ставила за мету підготовку свідомих патріотів для агітаційної націоналістичної праці у Східній Україні.

1969 — Індіра Ганді віддала розпорядження про націоналізацію 14 найбільших індійських банків.

1980 — у Москві відкрились XXII Олімпійські ігри, які бойкотували багато держав світу через вторгнення Радянського Союзу до Афганістану.

1996 - розпочалися XXVI Олімпійські ігри в Атланті (США).

2022 — Албанія та Північна Македонія розпочали перемовини про вступ до ЄС.