Завантажити ще

21 липня - яке сьогодні свято, традиції, що не можна робити у цей день

21 липня - яке сьогодні свято, традиції, що не можна робити у цей день
Фото: pixabay.com

Сьогодні, 21 липня, віряни вшановують пам'ять святих преподобних Симеона й Івана. До нового року залишилося 163 дні.

Яке сьогодні церковне свято

21 липня в церковному календарі – день пам’яті святих преподобних Симеона й Івана.  Преподобний Симеон, Христа ради юродивий, і преподобний Іван були сирійцями, які жили в VI столітті в місті Едесі. З дитинства їх пов’язувала тісна дружба. Старший із них, Симеон, був неодружений і жив зі старою матір’ю. Іван же, щойно одружившись, жив із батьком (мати його померла) і з молодою дружиною. Обидва друзі належали до багатих сімей.

Одного разу вони вирушили до Єрусалима, де вступили до монастиря святого Герасима. Після деякого часу в обителі Симеон і Іван прийняли постриг і почали пустельне життя. Вони прожили в пустелі 29 років, досягли повної безпристрасності та високого духовного рівня.

Преподобний Симеон помислив, що їм слід послужити людям, і вирішив покинути пустельну самоту. Його сподвижник, святий Іван, також вирішив розділити з ним цей шлях. Ігумен обителі, Никон, відчинив їм ворота, і вони вийшли у світ, готові служити людям.

Що не можна робити 21 липня

  • Дуже важливо цього дня не сваритися.
  • Не варто користуватися будь-якими гострими предметами.
  • Не можна базікати даремно.

Народні прикмети і традиції на 21 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: рівний дощ до гарного урожаю грибів, якщо йде злива, то осінь видасться затяжною, випав туман — чекайте на теплу погоду. А холодна ніч означала, що зима буде ранньою.

В народі існував цікавий звичай набирати з джерела непочату воду до сходу сонця (вона називалася німою). Вважалося, що така вода допомагає позбутися майже всіх хвороб.

Як назвати дитину, яка народилася 21 липня

Сьогодні іменини святкують Георгій, Євген, Іван, Петро, Роман, Семен, Федір, Ганна. Талісманом людини, народженої 21 липня є гагат. Це різновид кам'яного вугілля. Здавна вважається, що гагат діє як знеболюючий засіб.

Історичні події 21 липня

356 до н. е. — в ніч з 20 на 21 липня Герострат спалив Храм Артеміди в Ефесі.

365 — землетрусом частково зруйновано одне з семи чудес світу — Александрійський маяк. Остаточно маяк був зруйнований в результаті чергового землетрусу 1375 року.

1542 — для боротьби із протестантизмом Папа Римський Павло III заснував Конгрегацію доктрини віри, орган, що контролював діяльність інквізиції.

1545 — в акті ревізії Кременецького замку вперше згадуються села Андруга, Білозірка, Великий Кунинець, Великі Бережці, Гнидава, Грибова, Дунаїв, Кобилля, Кокорів, Комарин, Коржківці, Крутнів, Кушлин, Лішня, Людвище, Мала Іловиця, Мала Карначівка, Малі Вікнини, Млинівці, Рибча, Розтоки, Тилявка, Угорськ, Шпиколоси, які нині належать до Кременецького району.

1773 — Папа Римський Климент XIV видав буллу про заборону Ордена єзуїтів.

1774 — підписано Кючук-Кайнарджійський мирний договір, за яким було встановлено незалежність Кримського ханства.

1822 — створення Першої Мексиканської імперії.

1831 — коронація Леопольда I, першого короля Бельгії.

1940 — новообрані комуністичні парламенти окупованих у червні Червоною армією Латвії, Литви й Естонії проголосили свої країни, відповідно, Латвійською, Литовською й Естонською РСР і звернулися до Верховної Ради СРСР з проханням прийняти їх до складу СРСР.

1944 — Йосип Сталін підписав декрет про депортацію з Кавказу турків-месхетинців.

1954 — підписано Женевську угоду, що завершила Першу індокитайську війну і визначила долю французьких колоній у цьому регіоні.

1969 — американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін в рамках польоту «Apollo 11» виходять на поверхню Місяця.

1992 — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 підняв український прапор і вирушив до Одеси, щоб увійти до складу ВМС України.

2013 — вступив на престол король Бельгії Філіп I.