Створення мобільних ТЦК не передбачає наявність додаткових пересувних пунктів або перенесення їхньої роботи в автобуси. Насправді цей термін відноситься до підрозділів, які вимагають безпосередньо спілкування з військовозобов'язаними, розказав «Фокусу» народний депутат від фракції "Слуга народу", член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Олександр Федієнко.
- Ідеться не про те, що завтра всі сядуть в автобуси, бусики і поїдуть куди-небудь. Термін "мобільний" тут, найімовірніше, застосували, оскільки вони сьогодні можуть бути на одній локації, а завтра — на іншій… Решта штатних одиниць ТЦК можуть бути територіально на віддаленні завдяки цифровізаціїцифровізації, - наголосив Федієнко.
За його словами, мобільний формат роботи ТЦК уже працює, але про це поки що не пишуть у соцмережах. Кожен керівник військкомату з урахуванням загроз ударів по будівлях сам визначає, де розмістити ті чи інші підрозділи.
Вперше про ідею створення мобільних ТЦК в Україні сказав нардеп Федір Веніславський. При цьому у законодавстві України не прописані обов'язкові місця знаходження військкоматів. Він наголосив, що остаточне рішення щодо створення таких ТЦК має ухвалювати вище військове командування України