22 липня
Завантажити ще

Українські школярі виїжджають за кордон перед НМТ

Українські школярі виїжджають за кордон перед НМТ
Фото: rbc.ua

В українській освіті спостерігається виїзд старшокласників за кордон. Причому не тільки хлопців, а й дівчат. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів президент Києво-Могилянської академії, колишній міністр освіти Сергій Квіт.

Наразі в Україні немає офіційної статистки щодо того, скільки випускників виїжджає за кордон. Але освітній омбудсмен Надія Лещик днями розповіла, що протягом року кількість учнів одинадцятих класів, які здобувають освіту очно, знижується. Адже перед закінченням школи учні виїжджають за кордон - через питання безпеки та через чутки про можливість зниження мобілізаційного віку.

Квіт підтверджує цю тенденцію, хоча додає, що попри це у Києво-Могилянській академії кількість абітурієнтів навпаки щороку зростає.

- Ми не повинні переживати через те, на що ми не можемо вплинути... Тут питання в тому, щоб ми створили причину, чому вони мають повернутися. Ми повинні дати зрозуміти людям, які поїхали, що тут буде справжня самореалізація, що країна змінюється, що весь час проводяться реформи, ми трансформуємося, ми йдемо від кращого до ще кращого, - каже Квіт.

На його думку, молодь повертатиметься в Україну, якщо матиме для цього чітку внутрішню мотивацію. Важливо, аби навіть в умовах війни залишалася причина для повернення - віра у зміни, самореалізацію та майбутнє в країні.

  • 22 липня у МОН повідомили, що Міністерство освіти й науки України схвалило Типову освітню програму, розроблену для осіб, які проживають або раніше проживали на тимчасово окупованих територіях України. 
  • 18 липня Міністерство освіти й науки скасувало наказ щодо мінімальної наповнюваності дистанційних класів та вимог до навчання дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Відповідний наказ скасували на вимогу народних депутатів і прифронтових громад.