Завантажити ще

Житній ринок у Києві отримав охоронний статус - чому це важливо

Житній ринок у Києві отримав охоронний статус - чому це важливо
Фото: facebook.com/docskmda

Житній ринок на вулиці Верхній Вал у Києві отримав охоронний статус. Про це повідомила народна депутатка Київради Євгенія Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

- щойно Житній отримав охоронний статус. тепер на це буде памʼятка архітектури місцевого значення «Житній критий ринок з допоміжними технічними спорудами» і робити на обʼєкті можна буде лише реставраційні роботи. це має вберегти будівлю від знесення і тотальної перебудови. вітаю усіх і давайте слідкувати за тим, як будуть відроджувати Житній! - написала Кулеба.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА, який підготував відповідну документацію, зазначив, що на останньому засіданні Консультативної ради з охорони культурної спадщини було затверджено облікову документацію на "Житній критий ринок з допоміжними технічними спорудами" за адресою вул. Верхній Вал, 16.

- Житній ринок знаходиться в історичному серці Києва, де співіснували тисячоліття торгівлі і культурного обміну, що робить його не лише архітектурним, а й культурним символом столиці. Дякуємо всім, хто долучився до цього процесу, - зазначили у департаменті.

Житній ринок належить до модерністської архітектури другої хвилі, вирізняється функціональністю та лаконічністю форм. Споруда має унікальні конструктивні й художні риси, а також є прикладом впровадження передових інженерних рішень, будівельних технологій і матеріалів. Крім того, ринок демонструє гармонійне поєднання мистецтв у стилі українського модернізму: монументальне панно на фасаді, створене відомою художницею Іриною Перовою, є рідкісним прикладом використання художнього металу у фасадному декорі.

Ринок також став ключовим центром торгівлі та економічного життя Подолу - одного з найстаріших районів Києва. Він забезпечує мешканців і гостей міста різноманітними товарами та має важливе значення для формування міського середовища.

Новини по темі: Київ Житній ринок Ринок КМДА