Сьогодні, 27 липня, в Україні - День медичного працівника. Віряни вшановують пам'ять святого великомученика Пантелеймона. До Нового року залишилося 157 днів.
27 липня в церковному календарі – день пам’яті святого великомученика Пантелеймона. Він народився в Нікомедії (сучасна Туреччина) 275 року. Його ім’я народженні було Пантолеон, що означає "лев у всьому". Його мати, свята Єввула, була християнкою і виховувала сина у вірі, але померла, коли він був ще дитиною. Пантолеон навчався лікарської справи у відомого лікаря Євфросина і став талановитим лікарем. Пізніше він зустрів пресвітера Єрмолая, який навернув його до християнства. Після хрещення він отримав ім’я Пантелеймон, що означає "всемилостивий".
Пантелеймон став відомим як безмездний лікар, тобто він лікував людей безкоштовно. Його дива і зцілення привернули увагу імператора Максиміана, який наказав його схопити. Пантелеймон зазнав численних тортур, але залишався непохитним у своїй вірі. Зрештою, він був страчений 27 липня 305 року.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: стрибають коники — до сухої і теплої погоди; мурахи почали зачиняти входи до мурашника — почнеться дощ; на капусті вже зав'язуються качани — осінь буде холодною; на дубі багато жолудів — чекайте на великий урожай.
Святому Пантелеймону здавна молилися про зцілення та міцне здоров'я. Святий також є покровителем лікарів. Вважається, що цього дня потрібно піти до храму і поставити свічку за військових.
Сьогодні іменини святкують Герман, Іван, Микола та Еммануїл. Талісманом людини, народженої 27 липня, є яшма. Камінь відомий людству протягом багатьох тисячоліть. Здавна вірили, що яшма здатна захистити людину від негативної енергії.
971 — мирний договір між князем Святославом та візантійським імператором Цимісхієм.
1054 — Сівард окупує Шотландське королівство, щоб допомогти Малкольму ІІІ в боротьбі проти Макбета, який узурпував владу, що належала батькові Малкольма — королю Дункану І.
1147 — Климентія Смолятича обрано митрополитом руської (української) церкви.
1214 — битва при Бувіні.
1532 — загальноімперський рейхстаг у Регенсбурзі затвердив перший загальноімперський кримінальний і кримінально-процесуальний кодекс «Кароліну».
1586 — англійський мореплавець Волтер Релі вперше завіз в Королівство Англія тютюн із американської колонії у Вірджинії.
1606 — в Порт-Роялі засновано першу в Канаді постійну французьку колонію.
1656 — Філософа Б. Спінозу відлучили від єврейської громади і вигнали з свого дому в Амстердамі за єретичні погляди.
1672 — гетьман Петро Дорошенко розбив військо Речі Посполитої біля Четвертинівки.
1675 — османи штурмом взяли Збараж.
1694 — актом парламенту заснований Банк Англії.
1830 — у Франції почалася Липнева революція.
1834 (15 липня за Юліанським календарем) — відкрито Київський імператорський університет св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка) Навчання у Київському університеті розпочали перші 62 студенти.
1890 — застрелився голландський художник Вінсент ван Ґоґ.
1900 — американський гастроном Луї Лессінг у своєму рідному місті Нью-Гейвен продав перший гамбургер.
1921 — Фредерік Грант Бантінг виступив з доповіддю про отримання інсуліну.
1936 — створено Інститут історії України.
1949 — пропагандивний рейд підвідділу УПА під командуванням сотника «Хмари» в Румунію. Метою рейду було інформування населення Румунії про мету визвольної боротьби українців проти спільного ворога — комуністичного окупаційного режиму, а також закликати українське і румунське населення на території Румунії до спільної боротьби. Після завершення рейду попри те, що радянський кордон був щільно обсаджений військами МВД повстанці, завдяки вмілому командуванню «Хмари», без втрат повернувся на місце постою.
1953 — у Пханмунджомі підписана угода про перемир'я на Корейському півострові, яка поклала край бойовим діям Корейської війни.
1974 — Президент США Річард Ніксон звинувачений у перешкоді правосуддю, після того як він відмовився віддати плівки з інформацією, повязаною з вотерґейтським скандалом.
1991 — У Києві створено Спілку офіцерів України.
2002 — «Скнилівська трагедія» (під час авіашоу на Скнилівському летовищі (Львів) зазнав катастрофи літак Су-27, вбивши 77 і поранивши понад 400 людей), найбільша в історії катастрофа на авіашоу.
2006 — Intel представив перший процесор лінійки Core 2.
2012 — відкрилися XXX Літні Олімпійські ігри в Лондоні.