26 листопада
Завантажити ще

У Мінкульті спростували доступ іноземних фондів до даних українців через «Дію»

У Мінкульті спростували доступ іноземних фондів до даних українців через «Дію»
Фото: facebook.com/diia.gov.ua

Іноземним фондам, які допомагають українському уряду із сервісом “Дія”, недоступні відомості про громадян України. У Центрі стратегічних комунікацій при Міністерстві культури та інформаційної політики це назвали одним із ТОП-5 міфів про «Дію».

"Казки про страшний іноземний вплив уже давно не дивують, як і те, що їх цього разу приплели і до «Дії». Через програму неможливо оцифрувати або завантажити документи, а на телефонах Android не вдасться навіть зробити скріншот. Тому ані іноземні фонди, ані українські не мають доступу до особистих даних українців", - йдеться на сайті відомства.

Після входу у "Дію" через BankID отримати доступ до банківських рахунків не можна, запевнили в Центрі стратегічних комунікацій.

"Для входу «Дія» застосовує personal identifiable information – це інформація від банків, яка не містить даних про платіжні картки або PIN-коди. Додаток отримує інші дані – прізвище, ім'я, по батькові, паспорт, податковий номер, телефон, адресу та електронну пошту", – розповіли у центрі.

Смартфон отримує зашифрований криптографічний примітив, який є ключем для входу в програму. Використовувати його для інших цілей неможливо.

Якщо видалити дані про людину в «Дії», вона юридично не перестане існувати. Відомості українців зберігаються в реєстрі, а сервіс лише відображає їх у додатку, тому їх неможливо видалити.

"Включаємо критичне мислення – навіщо державі створювати інструмент, яким хтось може знищити документи своїх громадян?" - зазначили у Центрі стратегічних комунікацій.

Також у центрі в черговий раз спростували вже спростовані МВС та Мінцифрою повідомлення про вразливість «Дії» для зливу персональних даних, зокрема для подальшого продажу.