22 листопада
Завантажити ще

"Спецпроцедура" вступу України до ЄС: як це може бути?

Фото: pravda.com.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 28 лютого повідомив, що наша країна подає заявку на вступ до Європейського Союзу за спеціальною процедурою. Першою з країн ЄС, яка дала свій голос за експрес-режим приєднання України до ЄС, виступила Польща.

«КП" в Україні» розпитала експерта-міжнародника Тараса Чорновола, що являє собою ця спецпроцедура прийому країни до ЄС. Ось основні меседжі.

  1. Єдиної спецпроцедури вступу країни до ЄС немає. Сьогодні цю процедуру виписують спеціально під Україну.
  2. Така процедура дозволяє у стислий період, можливо, навіть протягом тижня, отримати схвалення країн ЄС про надання Україні офіційного статусу кандидата в члени ЄС. Такий самий статус із 1999 року має Туреччина.
  3. Далі ЄС дає Україні «План дій» – перелік критеріїв та реформ, які потрібно досягти (провести) для повноцінного асоційованого членства. Щойно країна реалізує всі пункти – вона у ЄС. У випадку України ми маємо шанси «вкластися за рік», але за умови, що після закінчення війни політики дійсно проводитимуть реформи, а не схрестять списи, борючись у піарі та популізмі, і припинять корупцію.

- Українська армія, українці своїм героїзмом у ці дні війни довели Європі, що гідні бути в ЄС. Ми отримали унікальний шанс швидко інтегруватись і ЄС. Підкреслюю, що не варто розраховувати, що вже через тиждень ми станемо новим членом ЄС. Але через рік-півтора-два – цілком можемо поповнити лави країн ЄС, – каже Тарас Чорновіл.

П'ятий день в Україні триває справжня війна після віроломного вторгнення Росії. 28 лютого в РНБО України повідомили, що українським військовим вдалося перехопити воєнну ініціативу. Російська армія, якою керував Володимир Путін, за ці дні встигла влаштувати справжній геноцид в Україні.​