22 листопада
Завантажити ще

Придністров'я звинуватило Україну у трьох “терактах”, а Санду за те, що це внутрішні розбірки регіону

Придністров'я звинуватило Україну у трьох “терактах”, а Санду за те, що це внутрішні розбірки регіону
Фото: facebook.com/maia.sandu

Придністров'я: сліди ведуть в Україну

“Президент” невизнаної “ Придністровської Молдавської Республіки ” Вадим Красносільський звинуватив Україну у трьох терористичних актах, нібито вчинених у регіоні за останні два дні.

У своєму зверненні лідер ПМР заявив, що перші висновки проведення невідкладних оперативно-слідчих заходів показали - сліди ведуть в Україну, передає ТСВ Придністров'я.

– Я також хочу звернутися до керівництва України. Прошу вас розслідувати дані факти незаконного переміщення тих чи інших бойових груп та скоєння ними терористичних актів тут, на території Придністров'я, – сказав Красносільський.

Глава "республіки" припустив, що Придністров'я намагаються втягнути у конфлікт. Він запевнив, що цього не вдасться.

– Крім того, я хочу звернутися до керівництва сусідньої Молдови. Не піддавайтесь і ви на провокації, не дозволяйте втягнути Молдову в агресію проти Придністров'я. Треба таки згадати про наші мирні формати: і «1+1», і «5+2», і про роботу відповідних груп у розвиток формату «5+2», - заявив Вадим Красносільський.

"Президент" "Придністровської Молдавської Республіки" сказав, що регіон став об'єктом "терористичних атак" уперше з 1992 року. Він заявив, що після початку бойових дій в Україні Придністров'я дотримувалося нейтралітету і заявляло, що не планує нападу на сусідів.

– Ми приймали біженців. Наразі близько 25 тисяч жителів України перебувають у Придністров'ї, де отримують належну підтримку з боку держави, – підсумував Красносільський.

Кишинів: відповідальність - на внутрішніх протиборчих силах

Президент Молдови Майя Санду заявила на брифінгу після засідання Вищої ради безпеки, що відповідальність за те, що відбувається в Придністров'ї, лежить на протиборчих силах усередині регіону.

- Наш аналіз показує, що між різними силами всередині регіону існує напруженість, і це робить придністровський регіон уразливим та впливає на Республіку Молдова. Ми засуджуємо будь-які дії та спроби поставити під загрозу безпеку Республіки Молдова, - цитує її видання AGORA.

Санду зазначила, що Кишинів, як і раніше, наполягає на мирному вирішенні придністровського конфлікту. Відповідаючи на запитання журналістів, президент Молдови заявила, що не планує проводити переговори із російським лідером Володимиром Путіним.

Вища рада безпеки Молдови рекомендувала підвищити інтенсивність перевірок руху поблизу кордону, а також підвищити рівень бойової готовності установ, які відповідають за забезпечення громадського порядку та безпеки.

Довідка

25 квітня "МВС" Придністров'я повідомило, що будівлю "МДБ" у Тирасполі обстріляли з ручного гранатомета. Головне управління розвідки МО України заявило, що вибухи в ПМР – спланована провокація російських спецслужб для нагнітання панічних та антиукраїнських настроїв. 26 квітня в "республікі" повідомили про два вибухи на території радіоцентру «Маяк» та “терористичну атаку” на військову частину в районі села Паркани. У регіоні на 15 днів запровадили «червоний» рівень терористичної небезпеки.