22 листопада
Завантажити ще

Україна отримає від Євросоюзу 9 мільярдів доларів на відновлення

Україна отримає від Євросоюзу 9 мільярдів доларів на відновлення
Фото: АГЕНТСТВО НОВИН TT/REUTERS

Україна отримає від країни Європейського союзу та членів G7 фінансову допомогу у розмірі 9 млрд. доларів. Суму буде витрачено на відновлення економіки та інфраструктури країни, написав на своїй сторінці у Твіттері голова Євроради Шарль Мішель.

- Єврорада продовжить допомагати Україні з її негайними потребами у ліквідності разом із "Великою сімкою". Єврорада готова надати Україні 9 мільярдів євро. Сильна та конкретна підтримка відновлення України, – зазначив Мішель.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн при цьому запевнила, що ЄК наступні тижні працюватиме над механізмом щодо надання Україні екстраординарної макро-фінансової допомоги.

- Ми працюємо над механізмом щодо надання (Україні) екстраординарної макро-фінансової допомоги у розмірі 9 млрд євро, і над цим ми працюватимемо наступні тижні, - наголосила фон дер Ляйєн.

Вона додала, що на саміті також обговорювалося питання реконструкції України.

- Нам усім відомо, що ми інвестуватимемо, ми повинні будемо зробити величезний обсяг, колосальний, як сказав президент Зеленський, роботи для реконструкції України. Я думаю, дуже важливо, щоб ми були дуже добре для цього організовані. Тому було добре, що ми змогли обговорити пропозиції Комісії та Ради створити платформу, де ми зведемо разом усі міжнародні ініціативи, щоб чітко визначати, куди ми прямуємо, щоб зібрати необхідні інвестиції та також щоб ці інвестиції йшли разом із реформами, - пояснила фон дер Ляйєн.

Вона підкреслила, що подібні реформи створять основу державного управління, незалежності судів, боротьби з корупцією, створення умов для бізнесу.

– Тут важливо, щоб ми стояли разом, щоб дати Україні чесний шанс відродитися з попелу та бути здатною йти вперед не лише у плані реконструкції, а й у покращенні держави України, – наголосила президент Єврокомісії.

Раніше повідомлялося, що під час саміту лідери країн ЄС домовилися також про часткову заборону імпорту російської нафти. Це дозволить заборонити ввезення близько 2/3 російської нафти, яку він купував.