22 листопада
Завантажити ще

ISW: Через "ядерний шантаж" РФ хоче сповільнити військову підтримку України

ISW: Через
Фото: chathamhouse.org

РФ використовує страх світу перед ядерною ескалацією як метод для сповільнення військової підтримки України. Про це йде мова у свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти нагадали, що 2 березня держсекретар США Ентоні Блінкен вперше з початку війни поговорив з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Мова йшла про призупинення РФ договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Держсекретар повідомив, що він закликав Лаврова скасувати призупинення Росією 28 лютого цього договору.

Блінкен висловив готовність США співпрацювати з Росією у сфері контролю над стратегічними ядерними озброєннями незалежно від статусу війни в Україні та відносин між США і Росією. Він також закликав РФ припинити війну в Україні, сісти за стіл переговорів та звільнити затриманого американця Пола Вілана.

На думку аналітиків, російські офіційні особи навряд чи продовжуватимуть змістовні дискусії щодо відновлення дії договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

- Дуже ймовірно, що Кремль використовує страх перед ядерною ескалацією і призупиненням участі РФ у договорі в надії стримати підтримку України з боку Заходу та сповільнити обіцяну західну військову допомогу. Як і раніше, вкрай малоймовірно, що Кремль застосує ядерну зброю, але регулярно виступає з мало правдоподібними погрозами ядерної ескалації, намагаючись залякати Захід, - наголосили експерти.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив про припинення участі у договорі про скорочення ядерного озброєння. Тепер Міноборони та Росатом мають забезпечити готовність до випробувань ядерної зброї. Путін заявив, що НАТО хоче дістатися ядерних об'єктів РФ. 

Це єдиний великий ядерний договір Росії зі США, що залишився. Його підписали у 2010 році президенти Барак Обама та Дмитро Медведєв. 2021-го угоду продовжили до 2026 року. СНО встановлює обмеження на кількість ядерної зброї США та РФ, передбачає взаємні інспекції ядерних об'єктів.