22 листопада
Завантажити ще

Отруєння, COVID-19 та грип: як у ЗМІ пояснюють стан Лукашенка останніми днями

Отруєння, COVID-19 та грип: як у ЗМІ пояснюють стан Лукашенка останніми днями
Фото: СПУТНИК/REUTERS

Поведінка лідера Білорусі в останні дні, у тому числі і на параді 9 травня в Москві, спантеличила політологів та іноземних журналістів. Представники ЗМІ висунули низку припущень, що сталося з Олександром Лукашенком.

9 травня під час промови Путіна до "Дня Перемоги" Лукашенко виглядав важкохворим. Після цього білоруський політолог Дмитро Болкунець припустив, що той міг був отруєний, оскільки не міг зробити і 300 кроків поряд із Путіним.

Як пише The Mirror, журналісти також зафіксували на камеру Лукашенка, який спочатку звернувся до Путіна з проханням про допомогу, а потім попросив одного зі співробітників російської служби безпеки відвезти його до Могилі невідомого солдата в Олександрівському саду.

Пізніше на кадрах можна побачити, як Лукашенко насилу крокує поряд із 70-річним главою російської держави, який виглядав здоровим. Очевидно, йому було важко нахилитися разом з іншими лідерами та покласти квіти до меморіалу. Все це відбувалося в досить незатишній обстановці.

Крім того, зазначається, що 9 травня Лукашенко, вперше за 29 років, не виступив із промовою на 9 травня, а одразу після закінчення військового параду повернувся до Мінська, пише Белсат.

За даними РБК, після параду Путін провів неформальний сніданок з гостями параду з Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану. Лукашенка там не було.

Згідно із заявою члена Президії Координаційної Ради, керівника Народного Антикризового Управління Білорусі Павла Латушка, Лукашенко справді хворий. Однак він у ефірі Апостроф TV заявив, що в білоруського лідера – COVID-19.

- У нього грип разом із COVID-19 та його стан досить поганий. Виглядав він у Москві, звичайно, жахливо, - розповів опозиційний політик, - Лукашенко єдиний не йшов пішки на Червону площу разом із Путіним, а їхав автомобілем.

Як стан Лукашенка пояснили у Кремлі

Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков відмовився відповідати на запитання журналістів щодо здоров'я Лукашенка, проте зазначив, що той нібито мав поїхати до Мінська на заходи.

- Ви знаєте, що в нього були заходи, пов'язані з Днем перемоги і в Мінську, тому йому треба було швидше виїхати, - сказав Пєсков.

Підписав закон про ратифікацію угоди з РФ

Незважаючи на те що Лукашенко не з'являється на публіці, у ніч на 11 травня він підписав закон, який ратифікує угоду з урядом Росії про співпрацю при поводженні з ядерним паливом. Документ оприлюднено на інтернет-порталі Білорусі.

Угода дозволяє ввезення в Росію опромінених тепловиділяючих зборок ядерних ректорів, щоб зберігати їх або обробляти, а також повертати до Білорусі радіоактивні відходи. Документ було підписано 21 листопада 2022 року на форумі «Атомекспо-2022». У квітні цього року законопроєкт про ратифікацію цієї угоди було ухвалено білоруським парламентом.

Напередодні стало відомо, що майданчик для розміщення пункту зберігання радіоактивних відходів у Білорусії виберуть протягом півтора року. Як потенційні місця для розміщення радіоактивних відходів розглядають території поряд з Білоруською АЕС, а також Поліський радіаційно-екологічний заповідник у білоруській зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Білоруська АЕС має два реактори ВВЕР-1200 сукупною потужністю 2400 МВт. Вона розташована в Острівці у Гродненській області.