22 листопада
Завантажити ще

Швидкого вступу України до НАТО не буде – нардепи

Швидкого вступу України до НАТО не буде – нардепи

Україні не варто розраховувати на запрошення до НАТО на Вільнюському саміті Альянсу – у найближчому майбутньому немає політичних передумов для вступу країни до Альянсу. Відповідну думку у коментарі озвучили чинні та колишні народні депутати України.

Як заявив народний депутат III, IV скликань, перший заступник секретаря РНБО (2008-2011) Степан Гавриш, НАТО, який показує небажання вступати у війну з Росією, міг би вже зараз розпочати процес прийому України до Альянсу і при цьому уникнути прямого зіткнення з РФ – для цього лише потрібно було ввести статтю 5 Вашингтонського договору в дію, яка передбачає прийняття країни після закінчення воєнних дій.

«Більшість, не менше 23 членів Альянсу, хоче бачити Україну в ньому, – зазначив він. - Але головною проблемою є непередбачуваність, непрогнозованість відповіді Путіна та кремлівських яструбів на можливе рішення  прямого запрошення України до НАТО у післявоєнному майбутньому».

Гавриш наполягає: президент США Джо Байден жорстко і послідовно дотримується власної доктрини з унеможливлення ядерної війни з Росією.

«Будь-яке рішення про членство України в НАТО перетворить війну з Україною на безнадійну. Це вимагатиме або рішення про вихід із війни через пошуки складних та малозрозумілих компромісів, або підвищення ескалації, яка є виключно за рахунок ядерної зброї», - додав він.

У зв'язку з цим екснардеп дійшов висновку про те, що у військовому блоці не готові надати Україні членства вже зараз, замінюючи запрошення, що очікується Києвом, на збільшення військової допомоги.

«Тому Вашингтон разом із Берліном намагаються замінити навіть м'яке запрошення до НАТО набором розширеної і тривалої військової підтримки України у війні з Росією. Що можна вважати відмовою у членстві. Із перенесенням цього рішення на наступний саміт у Вашингтоні, - зауважив Гавриш. - 30 крайніх лівих демократів постійно тиснуть на Байдена з тим, щоб зменшити обсяг військової допомоги Україні. Стільки ж із праворадикальної Республіканської секти MAGA виносять мізки Трампу, щоб взагалі припинити військову допомогу Україні».

Усе це, зазначає співрозмовник, робить загрозу ядерної війни дедалі реальнішою.

«Таким чином, Володимиру Путіну дають зелене світло на переобрання президентом у 24-му році, що залишає питання війни на європейському континенті та загрози ядерного протистояння відкритим і досить ймовірним», - підкреслив він.

У свою чергу народний депутат, член фракції «Європейська солідарність» Володимир Ар'єв вказав на відсутність політичних передумов для вступу України до НАТО через не вирішені у країні проблеми, такі як корупція, розкрадання в Міноборони, недотримання прав і свобод громадян, опозиції, відсутність чесних судів тощо.

«Наразі є Угорщина й Туреччина, які вже створюють певні проблеми для НАТО. Вони не візьмуть країну нереформовану та не готову до того, щоб відповідати всім військовим та політичним критеріям. Тому в цьому випадку швидкого вступу до НАТО України просто не буде», – пояснив він.

Сумніви щодо того, що на Україну чекають у НАТО, висловлює і член фракції «Слуга народу» Макс Бужанський.

«У тому, що на нас чекають у НАТО, я не впевнений. Складно не бути скептиком, спостерігаючи таку кількість відмов, зокрема й щодо зазначення, про який час йдеться. Але головне – це перемога. Мені здається, що перемога у війні – це більше, ніж може дати НАТО та ніж НАТО в принципі», - констатував він.

Новини по темі: НАТО народні депутати