22 листопада
Завантажити ще

Екснардеп Пашинський заявив, що до нього з обшуками прийшли СБУ та НАБУ

Екснардеп Пашинський заявив, що до нього з обшуками прийшли СБУ та НАБУ
Фото: facebook.com/profile.php?id=100009285837723

Зранку СБУ та НАБУ прийшли з обшуками до колишнього народного депутата України Сергія Пашинського. Про це політик розповів на своїй сторінці у фейсбуці.

- Справа щодо передачі «палива Курченка», а насправді палива кремлівської "Роснефті", державі - за часів мародерства Януковича цей олігарх наживися активами на сотні мільйонів доларів, в тому числі майже 100 тисячами тонн нафтопродуктів, які у 2014-ому році вдалося передати державним нафтовим операторам, - написав Пашинський.

Він розказав, що у  2015-му році звернувся до президента з проханням покрити дефіцит палива ЗСУ паливом "Роснефті", що «дуже сильно тоді розізлило спонсорів Януковича та їх російських кураторів».

-  Саме на підставі цього 10-річного провадження в мене і проводяться обшуки, - запевнив він. 

Пашинський також додав, що інформація про підозру, що була оприлюднена 12 лютого деякими ЗМІ, є неправдивою.

Сергій Пашинський є колишнім народним депутатом України. Тимчасово виконував обов'язки голови Адміністрації президента України  з 5 березня по 10 червня 2014 року.  

Влітку 2023 року видання New York Times (NYT) оприлюднило розслідування,  в якому повідомлялось, що нібито компанія, пов’язана з Пашинським, стала найбільшим приватним постачальником зброї для Києва на початку повномасштабної агресії у лютому 2022 року. Повідомлялось, що Пашинський очолює Українську асоціацію торгівлі зброєю і що через його кампанію Київ мав можливість отримати перші партії зброї для оборони країни, поки не надійшла допомога від західних партнерів. 

Видання стверджувало, що "схема" закупівлі снарядів, патронів та бомб по всій Європі передбачала перепродаж зброї великій кількості посередників, що в результаті призвело до значного збільшення ціни, перед тим як зброя потрапляла до України. Також повідомлялось, що  продажі компанії Пашинського "Українська бронетехніка" склали за 2022 рік рекордних понад 350 мільйонів доларів, порівняно з 2,8 мільйона доларів за рік до війни.

  • У кінці січня Міноборони повідомило про відсторонення через підозру керівника одного з департаментів. Мова йшла про тимчасово виконуючого обов’язки директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України Тоомаса Нахкура.
  • За колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва, підозрюваного в корупції, було внесено заставу у розмірі 18,168 млн грн.   
Новини по темі: Сергій Пашинський