24 листопада
Завантажити ще

В Україні спрощено порядок отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого воїна

В Україні спрощено порядок отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого воїна
Фото: Armyinform.com.ua

Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці. Відтепер статус можна буде отримати у 30-денний термін, повідомляється на сайті уряду. 

Статус можна отримати у паперовій формі (через ЦНАП незалежно від зареєстрованого місця проживання) або в електронній формі (через е-кабінет порталу "Дія" або Єдиного державного реєстру ветеранів війни, наразі електронний продукт у розробці). Для оформлення потрібна лише заява із зазначенням відомостей, необхідних для надання статусу.

- Збір відсутніх документів – це обов’язок не ветерана, ветеранки чи родин загиблих, а компетентних органів. Їм надано право витребувати повний пакет документів від уповноважених органів або посадових осіб, - запевнили в уряді.

Електронний формат подачі заяви на встановлення статусів ще доопрацьовується. В уряді обіцяють, що технічна можливість отримання статусів «в один клік» з’явиться найближчим часом.

На першому етапі е-заява буде доступна для військовослужбовців сектору безпеки та оборони (ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, Нацполіція, СБУ, СЗР), які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, а також сімей загиблих Захисників і Захисниць цих категорій.

Наразі процедура звернення через ЦНАП вже діє для всіх категорій, в тому числі для захисників-добровольців з числа цивільних осіб, представників волонтерських організацій та інших цивільних осіб, які стали на захист держави та отримали інвалідність внаслідок війни.

Як було раніше

Після повномасштабного вторгнення РФ на територію України процес ускладнили, і для  отримання статусу заявнику необхідно було зібрати велику кількість документів. Через це процес подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців і військовослужбовиць міг займати 8 місяців і більше. 

У результаті  особи з інвалідністю та родини загиблих мали обмежений доступ до пільг та послуг, гарантованих державою.

  • У березні уряд також схвалив запровадження виплати для дітей загиблих українських військових. Сума становитиме від 6 100 гривень.  Відповідно до рішення Кабміну, встановлено адресну допомогу дітям, чиї батьки набули статусу члена сім'ї загиблого захисника України, якщо годувальник сім'ї не перебував у добровольчих формуваннях і загинув (зник безвісти) під час захисту країни. 
  • Раніше кореспондент Коротко про говорив з адвокатом про те, яким повинен бути алгоритм пошуку зниклих безвісти за особливих обставин, права їхніх сімей та права людей, які повернулися з полону.