Польща готова збільшити експорт електроенергії в Україну, якщо Словаччина відключить її екстрені постачання через газовий конфлікт, ніж компенсує дисбаланс. Про це 29 грудня повідомляє Bloomberg із посиланням на високопосадовця. Він попросив не називати його імені, оскільки переговори мають приватний характер.
За його словами, польський уряд готовий збільшити внутрішнє виробництво електроенергії, щоб компенсувати дисбаланс, якщо Словаччина вирішить зупинити подачу.
Видання зазначило, що майже через три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Братислава, як і раніше, залежить від дешевого газу від "Газпрому", тим самим підриваючи зусилля ЄС щодо зниження залежності від російської енергії.
Євросоюз має намір до 2027 року відмовитися від постачання викопного палива з РФ, але газ не був частиною санкцій, які блок ухвалив проти Москви з 22 року. Це означає, що компаніям, як і раніше, дозволено укладати контракти та продовжувати імпорт, якщо ці угоди відповідають чинним правилам Європейського союзу.
Європейська комісія наголошує, що альтернативні джерела енергії доступні, а рівні запасів газу в регіоні високі. Комісія готує дорожню карту щодо припинення імпорту енергоносіїв із Росії до блоку. Ця стратегія має бути представлена у лютому.
Росія посилила ракетні та безпілотні атаки на енергетичну інфраструктуру України з березня, знищивши близько половини її генеруючих потужностей та викликавши відключення електроенергії по всій країні. Україна значною мірою залежить від імпорту, зокрема зі Словаччини.
Словаччина продовжує отримувати російську нафту трубопроводом «Дружба», що проходить через Україну.